REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci
aplauz nieruchomosci

Żarówka LED - oszczędna i ekologiczna?

2014-06-25 08:28:26
Kategoria: Styl życia -> Czas wolny
O oświetleniu LED słychać wszędzie: to rozwiązanie zaawansowane technologiczne, bezstratne, ekonomiczne i ekologiczne, to żarówka, która będzie dominować w oświetleniu przez najbliższe kilkadziesiąt lat.. Czy na pewno? Sprawdzimy na przykładzie!
fot.

Żarówki led to jedne z najbardziej energooszczędnych i nowoczesnych systemów oświetleniowych dostępnych w chwili obecnej na rynku. Konstrukcja tych niesamowicie wydajnych i oszczędnych żarówek zawarta jest w wysokiej jakości materiałach (diodach), z których są wykonane. Ten rodzaj żarówek led wykorzystywany jest bardzo powszechnie w wielu dziedzinach naszego życia. Oświetlenie przy pomocy żarówek led możemy spotkać w domach, biurach, punktach użyteczności publicznej, samochodach czy nawet w basenach! Tak szerokie zastosowanie dowodzi, że żarówki led spełniają wszelkie wymogi nie tylko czysto użytkowe jak wydajność czy żywotność, lecz równie są energooszczędne, co na chwilę obecną jest niewątpliwym atutem.

Jeśli zdecydujemy się na zastosowania w naszych domach oświetlenia typu led wysokiej jakości to możemy być pewni, że przez najbliższe kilka lat nie będziemy zmuszeni wymieniać naszego oświetlenia. Dłuższy czas pracy w odróżnieniu od zwykłej żarówki, która świeci około 800 godzin – żarówka led nawet 15 lat (jeśli będziemy jej używać przez 8 godzin dziennie). Różnice są kolosalne i widoczne gołym okiem. Oświetlenie led pozostaje bezkonkurencyjne.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej energooszczędność produktów oświetleniowych jest niewątpliwe jednym z najistotniejszych elementów składających się na atrakcyjność produktu. Zatem przedstawimy sobie jak pod tym względem prezentuje się żarówka led. W naszym przykładzie wystąpi żarówka led o mocy 10W (moc 900 lm). Odpowiednikiem będzie nasza tradycyjna żarówka o mocy 75W. Sytuacja przedstawia się następująco: żarówka tradycyjna pobiera 8 razy więcej energii niż jej ledowy odpowiednik. Ponad 90% energii ze zwykłej żarówki zużywana jest na wytwarzanie ciepła! Zatem widać, iż straty energii są bardzo duże. W odróżnieniu nasza żarówka led maksymalnie minimalizuje starty energii, która nie jest przetwarzana nie potrzebnie na ciepło lecz na światło.

Ledy są eko, gdyż nie posiadają w swojej konstrukcji szkodliwych substancji, takich jak freon czy też rtęć. Dodając do tych wszystkich atutów ogromną oszczędność dla naszego portfela, nie powinniśmy mieć już żadnych złudzeń, na jaki produkt warto postawić inwestując w oświetlenie w naszym domu, biurze czy też ogrodzie. Żarówki led to doskonały wybór!

Produkty do testów dostarczył producent ledów - Lumenmax Polska

 

 

o autorze

Marcin Wicher

--
Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl - darmowe artykuły do przedruku na strony www
 

 

 


Autor: Marcin Wicher | Data publikacji: 2014-06-25 08:28:26
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
179 | 1389

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 1 + 10 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry