REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci
aplauz nieruchomosci

Adam Lipiński i Adam Bielan udzielili poparcia Krzysztofowi Mrozowi

2018-10-10 08:12:49
W niedzielę, 7. października odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Jeleniej Górze z udziałem zaproszonych gości tj. wiceprezesa PiS i ministra w Kancelarii Premiera Adama Lipińskiego oraz wicemarszałka Senatu RP Adama Bielana.
fot. KM

 

Konwencja rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zaproszeni goście wygłosili przemówienia, w których udzielili swojego poparcia kandydatowi na Prezydenta Jeleniej Góry - senatorowi Krzysztofowi Mrozowi. Jak mówił Adam Lipiński „Krzysztof Mróz ma duże doświadczenie samorządowe, jest bardzo aktywny i chce wygrać te wybory. Zresztą najbardziej spektakularne jest to, że wygrał wybory do Senatu, w jednomandatowym okręgu wyborczym, których ja bym pewnie nie wygrał”. Adam Bielan mówił, że przyjechał do Jeleniej Góry aby wesprzeć swojego przyjaciela z Senatu. Zaznaczył, że jest on jednym z najbardziej aktywnych senatorów. Wicemarszałek Senatu wyraził przekonanie, że w Jeleniej Górze nie będzie konieczna druga tura wyborów samorządowych, gdyż Krzysztof wygra je już 21 października. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w swoim przemówieniu podkreślał, że Jelenia Góra potrzebuje nowej energii i aktywności w zarządzaniu – stąd hasło wyborcze Aktywny Prezydent. Obecny senator podkreślał skalę wyzwania, jaką jest startowanie na urząd prezydenta w mieście. Krzysztof Mróz przedstawiał 12 lat rządów Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze jako lata marazmu i zmarnowanych szans na rozwój. Jelenia Góra jest jednym z najszybciej wyludniających się miast na Dolnym Śląsku i to właśnie zatrzymanie odpływu, szczególnie młodych ludzi, odbierających wykształcenie w trzech miejskich wyższych uczelniach, będzie głównym wyzwaniem i zadaniem jego prezydentury. Służyć ma temu przedstawiony program nazwany „Piątką dla Jeleniej Góry”. Składa się na niego: wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich mieszkańców oraz obniżka opłat za wodę i ścieki, zagwarantowanie każdemu dziecku miejsca w publicznym przedszkolu i żłobku, poprawa kwestii porządku i ładu w mieście, w tym walka ze smogiem, otwarcie strefy nowoczesnych technologii oraz wsparcie dla przedsiębiorców a także wprowadzenie miejskiej karty seniora. Jak podkreślał senator K. Mróz samorząd nie jest miejscem na robienie „wielkiej polityki” a miejscem, które powinno łączyć wszystkich mieszkańców, dlatego też zadeklarował otwartość na współpracę ze wszystkimi środowiskami dla dobra miasta. Przemówienie kandydata Prawa i Sprawiedliwości licznie zebrani przyjęli owacją na stojąco. Na zakończenie konwencji zaprezentowano kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu Jeleniogórskiego.


 

Galeria Zdjęć ( 5 )
^^ zamknij galerię

Autor: KM | Data publikacji: 2018-10-10 08:12:49
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
164 | 367

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 9 + 5 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry