REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci

Święty Wawrzyniec patronem Karpacza

2018-08-16 08:13:48
Św. Wawrzyniec, opiekun ratowników sudeckich, goprowców i ubogich, został oficjalnie ogłoszony przez władze Karpacza patronem miasta. Wczoraj w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta odbywającej się w auli Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich, radni jednogłośnie zadecydowali nadaniu miastu patronatu. W uroczystości brał udział marszałek Cezary Przybylski.
fot. UMWD

 

- W życiu człowieka niezwykle ważny jest wzór do naśladowania. Święty Wawrzyniec był człowiekiem, który przez swoje czyny, zachowanie i wiarę dawał wspaniały przykład bliźnim. Jednoczył ludzi, otaczał opieką najuboższych, a jego słowa wpływały na wybór przez wielu właściwej drogi. – mówił w czasie uroczystości marszałek Cezary Przybylski. - Powierzając miasto jego patronatowi, dajecie świadectwo otwartości na innych, przyczyniacie się do budowania silnego miasta, odpowiedzialnego za życie mieszkańców, a także do dalszego budowania atmosfery wzajemnego szacunku i zrozumienia.


Nadanie patronatu Karpaczowi to konsekwencja starań, jakie władze samorządowe czyniły od kilku lat. 31 lipca 2016  Rada Miasta podjęła tzw. uchwałę intencyjną rozpoczynając tym samym proces formalny o uzyskanie od władz kościelnych zgody na patronat. 4 czerwca tego roku Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret ogłaszający św. Wawrzyńca patronem Karpacza. 


Autor: UMWD | Data publikacji: 2018-08-16 08:13:48
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
103 | 314

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 1 + 7 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry