REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci

Zastane/kreowane. Zapraszamy na wernisaż!

2018-08-14 11:40:28
Wydarzenie odbywa się w dniach od: 24-08-2018 do: 26-08-2018
Galeria BWA w Jeleniej Górze i Wydział Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu zapraszają na otwarcie wystawy "Zastane/kreowane"
fot. BWA

 

Udział wezmą:
Małgorzata Amarowicz / Jelenia Góra
Sandra Rzeszutek / Jelenia Góra
Studenci z Wydziału Projektowania Środowiska / Liberec

 

Wernisaż wystawy w Galerii BWA Jelenia Góra
24 sierpnia 2018 r. o godz.18.00
Wystawa potrwa do 8 września 2018 r.

 

Finisaż wystawy na Wydziale Sztuki i Architektury Uniwersytetu
Technicznego w Libercu
26 września 2018 r. o godz.16.00

 

„Zastane/kreowane” to projekt artystyczny będący kontynuacją wieloletniej współpracy polsko-czeskiej. W tym roku prezentujemy potencjał artystyczny pogranicza w obszarze architektury, projektowania, instalacji, malarstwa oraz sztuki wideo. Organizujemy wystawy i warsztaty, zwiedzamy miejsca, w których sztuka powstaje. Byliśmy na uczelni w Libercu i w pracowniach Agnieszki Topolnickiej-Mielęckiej i Mariusza Mielęckiego w Popielówku oraz Dariusza Milińskiego w Pławnej. Punktem kulminacyjnym projektu jest wystawa młodych artystów z Polski i Czech, którzy zmierzą się z tym, co „zastane” i twórczo przekształcą galeryjną przestrzeń. Zaprezentujemy obrazy przestrzenne, obiekty, instalacje oraz nowe media.

 

Małgorzata Amarowicz (ur. 1989) absolwentka jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz wrocławskiej ASP. Dyplom magisterski uzyskała w 2017 r. w Pracowni Fotografii Intermedialnej prof. Andrzeja P. Batora, dyplom licencjacki w 2014 r. w pracowniach szkła artystycznego prof. nadzw. Barbary Zworskiej-Raziuk i szkła użytkowego prof. Kazimierza Pawlaka. Swoją działalność artystyczną z zakresu sztuk wizualnych skupia głównie wokół wideo-instalacji, fotoobiektów i szkła.

 

Sandra Rzeszutek (ur. 1987) absolwentka jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz wrocławskiej ASP. Dyplom magisterski obroniła w 2013 r. w Pracowni Malarstwa prof. Waldemara Kuczmy i Pracowni Multimediów prof. Pawła Jarodzkiego. W 2013 r. rozpoczęła studia doktoranckie na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz realizacjami video. Punktem wyjścia jej prac jest głównie środowisko naturalne. Porusza w swych obrazach wątki organiczności i pejzażu, które łączy ze sferą uczuć.

 

Ze strony czeskiej w wystawie udział wezmą studenci Wydziału Sztuki i Architektury Uniwersytetu Technicznego w Libercu z Katedry Projektowania Przestrzeni, z Atelier doc. M.A. Jana Stolína, Ing. Arch. MgA. Samana Saffariana i MgA. Richarda Loskota. Głównym obszarem zainteresowań wykładowców i studentów Uniwersytetu są sztuki przestrzenne i projektowanie architektoniczne.

 

Wystawa jest częścią projektu „Zastane/kreowane”
Organizator: BWA w Jeleniej Górze. Dyrektor: Luiza Laskowska
Partner: Oblastní galerie Liberec. Dyrektor: Jan Randáček

 

Projekt „Zastane/kreowane” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020, środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra


Autor: BWA | Data publikacji: 2018-08-14 11:40:28
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
78 | 187

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 3 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry