REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci

Policjanci zaostrzają protest. Od wczoraj nie wystawiają mandatów

2018-07-11 13:13:49
Od wtorku, 10 lipca policjanci w całej Polsce zaostrzyli protest i zamiast mandatów dają pouczenia. Mundurowi domagają się poprawy warunków pracy, wzrostu pensji i zmian w systemie emerytalnym.
fot.

 


Protest policjantów rozpoczął się pod koniec czerwca br. Początkowo polegał na oflagowaniu budynków i radiowozów. Od 10 lipca policjanci zaostrzyli formę protestu i teraz podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystają z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosują, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. Oznacza to, że za wszystkie drobniejsze wykroczenia czeka nas pouczenie. Robert Hamuda tłumaczy, iż nie będzie dotyczyło to poważniejszych wykroczeń, jak na przykład piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekraczają prędkość. 

Ta forma protestu ma trwać do końca miesiąca. Jeżeli rząd nie zareaguje na żądania mundurowych, Ci przystąpią do tzw. „strajku włoskiego”, czyli będą prowadzili bardzo drobiazgowe i powolne kontrole, a we wrześniu planują manifestację. W międzyczasie protestujący nie wykluczają udziału w „akcji krwiodawstwa”, co związane jest z dniem wolnym w pracy. 

Policjanci domagają się podwyżki w 2019 r. o 650 zł i 500 zł w 2020 r., odmrożenia waloryzacji uposażeń. Wprowadzenia 100 % odpłatności za nadgodziny. Wprowadzenia pełnopłatnych zwolnień lekarskich za 30 dniu w roku oraz powrotu do dawnego systemu emerytalnego, w tym niezwłocznej zmiany art. 15a ustawy emerytalnej. 

Związki Zawodowe przypominają, iż tylko na Dolnym Śląsku jest 600 wakatów, a w kraju jest ich 6 tysięcy. Ich zdaniem poprawa sytuacji finansowej i emerytalnej mundurowych ma to zmienić.


Autor: lwowecki.info | Data publikacji: 2018-07-11 13:13:49
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
559 | 2770

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 1 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry