REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci
aplauz nieruchomosci

III Interferie Run - kierunek Świeradów - Zdrój!

2018-06-12 10:56:34
Ta impreza co roku przyciąga coraz więcej uczestników i w zasadzie trudno się dziwić, bo bieg ma wyjątkową formułę, oprawę i pomysł na atrakcyjne zawody.
fot.

 

Tym razem górską trasę Szklarska Poręba - Rozdroże Izerskie - Świeradów - Zdrój przebiegło ponad 400 osób. Można było, tradycyjnie, przebiec półmaraton lub Dziesiątkę Staropolanki. Ten wybór to standard nie tylko tu, ale również na innych biegach cyklu Runner's World Super Bieg, którego Interferie Run były edycją drugą.

Kapitalnie poprowadzona trasa, górskie ścieżki dostępne naprawdę dla wszystkich, transport autobusami na start w Szklarskiej Porębie i na Rozdrożu Izerskim, wstęp do aquaparku w ramach pakietu startowego, pyszny makaron + "złoty izotonik" do kompletu, loteria fantowa dla uczestników, biegi dla dzieci, medale na mecie, obficie zaopatrzony "bufet meta", dodatkowa klasyfikacja dla górników i hutników - można by jeszcze wymienić sporo atutów trzeciej odsłony biegu Interferie Run...

 

Po małych zmianach, trasa półmaratonu i "dychy" stała się jeszcze szybsza, ale nie straciła swojego górskiego charakteru. Głównym walorem krótszego dystansu jest wciąż to, że prawie cała trasa to bieg z góry. Jest gdzie się rozpędzić, ale ci którzy zapomną o odpowiednim przygotowaniu do zbiegania w górach, słono za to zapłacą...

Tym razem izerski półmaraton ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa - Zdroju, lub - jak kto woli - spod Sport Hotelu Bornit do Aqua Sport Hotelu Malachit wygrał Jacek Jolibski (biegamdlazdrowia.pl) przed Kamilem Musielskim (Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa) i Fabianem Sternikiem (KGHM ZG Run). Wśród pań triumfowała Lidia Niekraś (UKS Ludwikowice Kł.) przed Marzeną Woszek (Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic) i Agnieszką Górniak - Antkowiak (Oborygeni).

Na trasie "10" Staropolanki z Rozdroża Izerskiego najszybszy okazał się Tomasz Kozłowicz (Power Bomb). Drugie miejsce dla Mariusza Piekarza (UKS Ludwikowice Kł.), a trzecie dla Radosława Puchały (KB Sobótka). Panie również ekspresowo uporały się z tym dystansem, a zwycięstwo padło łupem Magdaleny Patas (Forma Wodzisław Śląski). Druga była Ewa Kowalska, a trzecia Teresa Krajewska - Wiśniak.

Klasyfikacje drużynowe na obu dystansach ponownie zdominował UKS Ludwikowice Kłodzkie. W kategorii górników i hutników najszybciej pokonał półmaraton Fabian Sternik, a "dychę" Patryk Pieniążek ( obaj KGHM ZG Run/ Ratownicy Rudna).

 

Kto nie był, niech żałuje, bo następna okazja do biegowej wyprawy przez Góry Izerskie dopiero za rok. Organizatorzy cyklu RWSB zapraszają oczywiście na kolejne biegi cyklu, a najbliższy już 22 lipca w Bielawie. Po Górach Izerskich czas więc na Góry Sowie, Górski Półmaraton Kalenica, Bielawską "12" i Ultra Sowę - coś ekstra dla długodystansowców i prawdziwych twardzieli.

 

Wyniki niedzielnych zawodów i klasyfikacja generalna cyklu po dwóch biegach:

http://cykl.superbieg.pl/super-bieg-interferie-run-polmaraton-gorski/wyniki/

http://cykl.superbieg.pl/wyniki-2/

 


Autor: informacja prasowa | Data publikacji: 2018-06-12 10:56:34
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
262 | 763

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 8 + 2 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry