REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci
aplauz nieruchomosci

Święto Niezapominajki w Przedszkolu nr 1

2018-05-15 15:00:46
Święto Niezapominajki to święto ludzi serdecznych, które przypomina nie tylko o pięknie i bogactwie ojczystej przyrody ale także o osobach które kochamy. To wdzięczne, polskie święto zagościło na stałe w kalendarzu imprez Przedszkola nr 1 w Piechowicach. Jest to wspaniała okazja aby kształcić w dzieciach miłość, opiekuńczość i tolerancję
fot. Adrian Klimas

 

Dzień Niezapominajki obchodzony jest w około 800 szkołach w całej Polsce. - Jesteśmy cząstką przyrody, miłości bratniej, pamięci ojczyzny. Kultywując to święto chcemy nauczyć naszych podopiecznych poszanowania przyrody, naszej ojczyzny a także drugiego człowieka ? mówi dyrektor przedszkola Anna Grzywnowicz-Szawel.


Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania państwowego hymnu. Później w ramach nawiązania do staropolskich tradycji uczniowie zatańczyli trojaka, a także zaśpiewali staropolskie pieśni biesiadne. W zabawie wraz z uczniami uczestniczyli nauczyciele, dyrekcja, a także burmistrz miasta ? Witold Rudolf.


- Przygotowaliśmy stoisko edukacyjne z Nadleśnictwem Szklarska Poręba, odwiedził nas także GOPR, dla dzieci przygotowaliśmy mnóstwo zabaw i konkursów ? wylicza dyrektor przedszkola Anna Grzywnowicz-Szawel.

W tym roku za organizację imprezy odpowiedzialna była Joanna Gawryś prowadząca grupę kangurków :

- Święto Niezapominajki to święto ludzi serdecznych. Przypomina nie tylko o pięknie i bogactwie polskiej przyrody ale także o osobach które kochamy. W sekretnym języku kwiatów niebieski kolor zarezerwowany jest dla wzniosłych uczuć i życzeń które mogą spełnić się w przyszłości. Dla mnie jako młodego nauczyciela jest to wielkie wyzwanie ale zarazem zaszczyt, że Pani dyrektor powierzyła mi tak ważną funkcję.

Święto Niezapominajki już na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich.

 

Galeria Zdjęć ( 43 )
^^ zamknij galerię

Autor: Adrian Klimas | Data publikacji: 2018-05-15 15:00:46
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
299 | 1233

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 6 + 5 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry