REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci
aplauz nieruchomosci

Piechowickie historie w POK

2018-04-17 13:01:41
"Zbieram materiały i dokumentuję biografie zwykłych ludzi, których powojenne losy związane są z Piechowicami" - powiedział p. Marek Bergtraum rozpoczynając piątkowe spotkanie.
fot. POK

 

„To prawda , że w każdej z przedstawianych przeze mnie historii jest coś niezwykłego, co mnie zafascynowało” – dodał i uruchomił pierwszą z czterech prezentacji. Przedstawiała ona postać Fritza Wadehna, niemieckiego naukowca związanego zawodowo z piechowicką Labofarmą, później z jeleniogórską Polfą. Kolejna ciekawa historia dotyczyła Józefa Lodzińskiego, który był w Piechowicach prekursorem świetnie działającej, prywatnej inicjatywy gospodarczej. Następnie zaprezentowane zostały historie obecnych na piątkowym spotkaniu, zacnych i znanych mieszkańców Piechowic p. Genowefy Kieszkowskiej oraz p. Lucjana Pawnuka. Pierwsza z tych osób przez 41 lat uczyła języka polskiego pracując jako nauczyciel w piechowickiej Szkole nr 1 , natomiast p. Lucjan 48 lat swojego życia spędził elektryfikując powojenne Piechowice. Jak ciekawe są dla nas niezwykłe losy zwykłych mieszkańców świadczyć może wysoka frekwencja i duże zainteresowanie spotkaniem . Na kolejne zapraszamy 19 października br. i mamy nadzieję, że będzie równie ciekawe. Brawa dla p. Marka Bergtrauma za jego pasję i zaangażowanie. Serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i wszystkich uczestników spotkania.

Galeria Zdjęć ( 12 )
^^ zamknij galerię

Autor: POK | Data publikacji: 2018-04-17 13:01:41
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
261 | 682

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 5 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry