REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Kamiennej Górze i Krzeszowie

2018-03-13 17:13:48
Prezydent spotkał się z mieszkańcami Kamiennej Góry. Podczas wizyty Andrzej Duda zwiedził sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. W wydarzeniu uczestniczyła także Minister Marzena Machałek.
fot. powiatowa.info


data='kampanie/24jgora700x110nmf.swf' width='700' height='110'>

Prezydenta witał starosta Jarosław Gęborys. Krótko przypomniał historię regionu, wskazując na uzależnienie od przemysłu lekkiego, co doprowadziło do biedy. Wyraził nadzieję, że to się zmieni m.in. dzięki budowie drogi S3.

Andrzej Duda podkreślił, że budowa S3 wpisuje się w jego inicjatywę Trójmorza, czyli współpracy na osi Północ-Południe takich krajów jak Polska, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Austria. W ramach Trójmorza rozbudowywana ma być sieć połączeń drogowych, kolejowych, portów i gazociągów. Droga S3 ma pozwolić na jeszcze większe otwarcie powiatu na turystykę i biznes.

Tuż przed wizytą w Kamiennej Górze prezydent odwiedził opactwo w Krzeszowie. Podczas wystąpienia na kamiennogórskim rynku wyraził nadzieję, że dzięki nowej trasie więcej osób dojedzie do tej perły europejskiego baroku. Prezydent podkreślał również walory całego Dolnego Śląska.

Prezydent nawiązał również do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Apelował do mieszkańców o zaangażowanie się w obchody. Zachęcał do szukania i utrwalania rodzinnych wspomnień dotyczących walki o niepodległość, nie tylko w 1918 roku, ale również w czasach Solidarności.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że gdy będzie kończył kadencję, Polakom będzie się żyło lepiej niż na jej początku. Przypomniał o realizacji programu 500+, który jest podziękowaniem, a nie jałmużną. Wyraził nadzieję na realizacje programu Mieszkanie+.

Po wystąpieniu prezydent rozmawiał ze zgromadzonymi na rynku mieszkańcami, pozował do zdjęć. Od dzieci z przedszkola Stokrotka otrzymał wykonany przez dzieci portret.

Przed wizytą na kamiennogórskim rynku, był w Krzeszowie. Prezydent m.in. zwiedził bazylikę i Mauzoleum Piastów Śląskich.

 Prezydenta witali: ks. Zbigniew Kiernikowski - Biskup Legnicki, ks. Józef Lisowski - kanclerz Kurii Biskupiej w Legnicy, ks. Marian Kopko - kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, Paweł Hreniak - wojewoda dolnośląski, Marzena Machałek - wiceminister i posłanka oraz Jarosław Gęborys - starosta powiatu kamiennogórskiego.

W bazylice prezydent spotkał się z siostrami benedyktynkami. Przed ołtarzem głównym nastąpiła krótka modlitwa prowadzona przez księdza biskupa, po której udano się do Mauzoleum Piastów Śląskich.

Galeria Zdjęć ( 7 )
^^ zamknij galerię

Autor: powiatowa.info | Data publikacji: 2018-03-13 17:13:48
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
506 | 1418

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 7 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry