REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Napad na 18 - letnią Polkę w Görlitz

2018-02-12 20:50:32
Z pobliskiego Görlitz co jakiś czas docierają informacje o zdarzeniach z niechlubnym udziałem uchodźców. Tym razem sygnał przyszedł od 18-letniej Sandry ze Zgorzelca, która pewnego wieczora bez żadnych przyczyn została zaatakowana przez mężczyznę o śniadym kolorze skóry. Kiedy opisała sytuację w mediach społecznościowych jej konto zostało zablokowane pod zarzutem publikowania treści rasistowskich.

fot.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, między godziną 19:40 a 20:05 w Görlitz na Blumenstraße. Sprawę opisuje zgorzelecki portal Zinfo.pl, który rozmawiał z młoda kobietą.

7 lutego pojechałam z siostrą na zakupy do Zgorzelca, po czym udałyśmy się samochodem do Görlitz, do mieszkania mojej siostry. Po wyciągnięciu zakupów z samochodu, byłyśmy gotowe iść do domu. W tym momencie, zza zakrętu wyszedł uchodźca – relacjonowała dziennikarzom Zinfo.pl 18-latka. - Powiedział coś do mnie bardzo sfrustrowany, w nieznanym języku, na pewno nie był to niemiecki. Następnie kopnął mnie w klatkę piersiową i wywrócił się. Podczas kopnięcia spadł mu but. Siostra zaczęła krzyczeć, byłam w szoku, nie wiedziałam, co się ze mną dzieje. Miałam sekundę, żeby mu się przyjrzeć. Dopiero wtedy zauważyłam, że w ręce trzyma scyzoryk albo nóż, nie jestem pewna. Miał bardzo zaszklone i wytrzeszczone oczy, jakby był pod wpływem narkotyków, albo alkoholu. Moja siostra złapała mnie za rękę i uciekłyśmy. – opowiada dziewczyna.

Kobieta na pytanie czy jest pewna, że to był uchodźca odpowiedziała: Przeglądam internet, poza tym często przebywam w Görlitz, wiem jak oni wyglądają i jestem na sto procent pewna, że to był jeden z nich.

Początkowo Sandra nie chciała zgłaszać całej sytuacji policji. Po pierwsze nie chciała tracić czasu na zeznania. Druga sprawa, że i tak nie wierzyła w skuteczność policyjnych poszukiwań. Dziewczyna postanowiła jednak opisać wydarzenie na Facebooku, aby przestrzec znajomych przed uchodźcami.

W ciągu paru godzin miałam ponad dwieście udostępnień. Zainteresował się tym Facebook, który wysłał mi powiadomienie, że dodana przeze mnie treść jest rasistowska. Zdenerwowałam się tą sytuacją. Zrobiłam screena powiadomienia i wstawiłam go na swoją tablicę z podpisem, że nawet nie można ostrzec swoich znajomych przed tym, co się dzieje w Görlitz - informuje Sandra.

Facebook nie pozostał obojętny, w związku z udostępnioną informacją zablokował konto napadniętej kobiety na 24 godziny za „rasistowskie treści”.

W piątek 18 - latkę odwiedziła policja, zachęcając do ujawnienia przebiegu wydarzenia. Dzień później odbyła się obdukcja lekarska, po czym 18-latka złożyła zeznania. Sprawcy nadal nie ujęto.

 

źródło: eluban.pl


Autor: | Data publikacji: 2018-02-12 20:50:32
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
770 | 3303

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 9 + 9 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry