REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Ciekawy projekt piłkarski powstaje w Jeleniej Górze

2018-02-09 11:03:08
Kategoria: Sport -> Piłka nożna
Dwóch trenerów piłki nożnej z Jeleniej Góry Jarosław Wichowski (MKS PH Sawczak Włókniarz Mirsk) oraz Bartosz Królikowski (MKS Karkonosze) przygotowali interesujący projekt piłkarski skierowany do przyszłych mistrzów tego sportu.
fot.


 

Nawiązaliśmy współpracę z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu w Jeleniej Górze pod kierownictwem dyrektora Ireneusza Taraszkiewicza, którego śmiało można określić już legendą jeleniogóskiego sportu. Cieszymy się, iż dyrektor instytucji jednoczącej wszystkich sportowców nie tylko w Jeleniej Górze wyraził wielką aprobatę wspólnej idei. Wychodzimy naprzeciw potrzebom w naszym regionie i na początku organizujemy camp piłkarski MOS JAKO CAMP. Jest to duża innowacja ze strony Międzyszkolnego Ośrodka Sportu na naszym terenie. Cieszymy się również, iż idea wspierania talentów sportowych została doceniona przez naszych partnerów: firmę Jako (z dr Tomaszem Mojsą) oraz Euro 90 Travel (Marek Ciechanowski)

W campie mogą brać udział zawodnicy bez względu na przynależność klubową. Nie jesteśmy dla klubów żadną konkurencją. Wręcz przeciwnie chcemy im pomóc. Zdajemy sobie sprawe, iż nie każdy klub w regionie wyjeżdźa na obóz sportowy co negatywnie wpływa na rozwój dzieci. Brak funduszy rodziców, słaba kondycja finansowa klubów. Powodów jest wiele. Chcemy temu zaradzić i wspomóć dzieci w rozwoju. Chcemy również pomóc rodzicom dzieci niepełnosprawnych z upośledzeniem czy też z zaburzeniami różnego typu. Dla tych dzieci, często wyśmiewanych mamy również propozycję. Sport ma jednoczyć a nie dzielić. W swoich campach wykorzystujemy zdobytą wiedzę na stażach zagranicznych i krajowych. W programie oprócz zajęć typowo piłkarskich pojawiają się testy motoryczne, indywidualizacja zajęć, treningi mentalne oraz przygotowania fizycznego. Prowadzić będziemy również zajęcia języka angielskiego o tematyce piłkarskiej. W niedługim czasie na nasze obozy będzie z nami wyjeżdżał psycholog sportowy, dietetyk czy też fizjoterapeuta.

Projekt obejmuje szereg wielu działań promocyjnych i współpracę z wieloma instytucjami.W przyszłości otworzymy się na inne dyscypliny oraz także na wyjazdy zagraniczne w celu campów czy też turniejów. Ile klubów z okręgu np. jeleniogórskiego w ostatnich latach brało udział w jakimś znaczącym turnieju piłki nożnej w Europie? Dzieci będą mogły pojechać tam tworząc drużynę tylko na potrzeby turnieju.

Celem głównym jest wskazanie profesjonalnej drogi młodego sportowca do mistrzostwa. Młody człowiek ma być bardziej świadomy tego co robi i po co. Nastawienie na rozwój sportowy ale nie pomijamy przy tym nauki. Kładziemy nacisk na języki obce w zależności od dyscypliny oraz na świadomość młodego człowieka. Chcielibyśmy zachęcić kluby i trenerów do współpracy z całego Dolnego Śląska ale także firmy prywatne i instytucje nie tylko sportowe.

 

Pierwszy camp już 30.06 w Pogorzelicy dla roczników 2005-2010.

 

Trenerzy Wichowski i Królikowski.

AKTUALNE TABELE LIGOWE


Autor: J. Wichowski | Data publikacji: 2018-02-09 11:03:08
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
363 | 1175

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 2 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

imieniny: Joanny, Zuzanny.
REKLAMA:
Do góry