REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Bezpieczne ferie w Karpaczu

2018-01-11 09:31:25
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu wspólnie ze strażnikiem miejskim w ramach działań prewencyjnych ?Bezpieczne Ferie? ? systematycznie spotykają się z dziećmi w szkołach, przedszkolach, różnego rodzaju placówkach , na zimowiskach na terenie Karpacza i okolic , a ich celem jest zapewnienie im bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku. 8 stycznia br. mundurowi spotkali się z dziećmi ze szkół podstawowych oraz przedszkoli.
fot.

Cykl spotkań dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo …przez cały rok szkolny” oraz programu prewencyjnego „Bezpieczne Ferie” przygotowali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu -  st.asp. Jakub Erchard,  st.  asp. Krzysztof Lenczewski  oraz funkcjonariusz SM Karpacz – Miłosz Russek .

Celem przeprowadzonego apelu na temat bezpiecznych ferii było przede wszystkim:

- uświadomienie i przybliżenie dzieciom istniejących zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w trakcie ferii zimowych: a) na sankach, b) na nartach, c) na lodowisku, d) podczas kuligu, e) podczas zabaw zimowych, f) gdy się załamie pod nami lub inna osoba lód, g) podczas odpalania fajerwerków h) podczas "surfowania" w sieci a także w kontakcie
z osobą obcą itp.

- zaznajomienie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa;

- przypomnienie numerów alarmowych: Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego;

- kształcenie umiejętności przewidywania zagrożeń i „wyposażenie” dzieci w nawyk ich unikania;

- nauczenie dzieci praktycznego stosowania nabytej wiedzy

Ponadto w trakcie prelekcji omówiono również zagrożenia jakie występują w Internecie ze szczególnym uwzględnieniem gier o destrukcyjnym oddziaływaniu ,jednak bez wskazywania konkretnych przykładów.

 Na koniec spotkania przekazano kadrze pedagogicznej i uczniom w każdej ze szkół, przedszkoli upominki w postaci odblasków oraz książeczki „ZIMA” przekazane przez Urząd Miasta w Karpaczu.       W trakcje przedmiotowych prelekcji wykorzystano prezentację multimedialną ,jak również udział wzięła maskotka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  "Komisarz Lew".


Autor: | Data publikacji: 2018-01-11 09:31:25
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
172 | 454

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 10 + 5 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry