REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
palac-lomnica

Ruszyły XXIV Manewry Ratownictwa Medycznego

2018-01-10 16:15:32
Przez 3 dni strażacy, ratownicy medyczni, pozoranci i instruktorzy będą ćwiczyć na terenie powiatu jeleniogórskiego. Wszystko w ramach XXIV Manewrów Ratownictwa Medycznego pod kryptonimem "Lodowiec".
fot. Adrian Klimas

 

W tegorocznych manewrach zimowych bierze udział 45 drużyn z różnych województw. Są to m.in.. szkoły pożarnicze, zawodowi strażacy z Czech, Polski, ratownicy medyczni, firmy farmaceutyczne, pozoranci – w sumie ok. 180 osób. Uczestników manewrów czekają przede wszystkim zadania charakterystyczne dla pory zimowej.

 

Pogoda zrobiła nam nieco psikusa natomiast mamy w scenariuszu ćwiczenia odbywające się na terenach położonych wysoko, gdzie tego śniegu i zimna nie zabraknie. Zawodnicy, którzy tutaj przybyli poczują trochę tego zimna i chłodu. Całkiem inaczej się wtedy działa i tego ich chcemy nauczyć. Przede wszystkim są to warsztaty podczas których strażacy, ratownicy medyczni i nie tylko uczą się udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy – mówi mł. bryg. Andrzej Ciosk, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

 

Nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń czuwać będzie ok. 50 instruktorów. Podczas trzech dni ćwiczeń, m.in. na Szrenicy zaangażowanych będzie także 27 pozorantów.  

 

Galeria Zdjęć ( 17 )
^^ zamknij galerię

Autor: Adrian Klimas | Data publikacji: 2018-01-10 16:15:32
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
349 | 1098

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 9 + 3 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry