palac-lomnica

KOLEJNE STARTY PŁYWAKÓW KS JUST SWIM JELENIA GÓRA

2017-12-20 17:09:32
Kategoria: Sport -> Pozostałe
Bardzo pracowity grudzień mają zawodnicy i kadra trenerska Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra. Po udanych występach w Zielonej Górze i Nowej Rudzie przyszedł czas na Świdnicę.

W sobotę 15 grudnia, na pływalni OSiR w Świdnicy, odbył się II International Swimming Meeting w którym wystąpiło 24 podopiecznych KS Just Swim Jelenia Góra.

Pomimo tego, że było to zaledwie tydzień po Zimowych Mistrzostwach Okręgu to impreza była bardzo mocno obsadzona, wystąpili w niej zawodnicy tak uznanych klubów jak Juvenia Wrocław, Śląsk Wrocław, Koral Wrocław oraz 5 plus 1 Opole. W zawodach startowało ponad 340 zawodników.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując wiele miejsc w czołowej dziesiątce. Multimedalistą okazał się Krystian Kasprzak który wywalczył srebrne medale na 50m stylem motylkowym i 100 stylem zmiennym, na 50m stylem grzbietowym był trzeci. W wyścigu 50m stylem dowolnym zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Rewelacyjny występ zaliczyła Alicja Kowalska która wygrała konkurencję 100m stylem zmiennym, była trzecia na 50m stylem dowolnym i dwa razy siódma: na 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. Bardzo dobrze startowała również Olimpia Puszkiel, która wywalczyła brązowy medal na 50m stylem grzbietowym, czwarte miejsce na 100m stylem dowolnym i ósme na 100m stylem zmiennym. Szóste miejsca upodobała sobie Maja Jędruch która w wywalczyła te pozycje w wyścigach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym, tylko na 50m stylem motylkowym była dziesiąta.

Praktycznie każdy ze startujących zawodników wywalczył chociaż w jednym ze startów miejsce w pierwszej dziesiątce. W rywalizacji drużynowej, czyli w sztafetach, nasi reprezentanci również zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając piąte, ósme, dziewiąte i osiemnaste miejsce.

Widać ciągłe postępy młodych adeptów pływania i jesteśmy przekonani że w 2018 roku przysporzą nam jeszcze więcej sukcesów i radości, czego im serdecznie życzymy.

Należy jeszcze dodać, że to nie koniec startów naszych zawodników w grudniu. W dniach 19.12.2017 do 22.12.2017 na Mistrzostwach Polski w Łodzi wystąpi nasza zawodniczka Dominika Jarkowiec, życzymy sukcesów.