REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
festiwal mineralow

Wielka Paka dla Dzieciaka rozdała ponad 100 paczek!

2017-12-07 09:12:52
Już po raz dziewiąty z Bursy Szkolnej Nr 1 spora grupa składająca się z Mikołaja i Śnieżynek z wielkimi workami wyruszyła w trasę, żeby odwiedzić najbardziej potrzebujące rodziny. Młodzi wolontariusze, wraz ze swoimi opiekunami, w środę 6.12.2017 rozwozili paczki do ponad setki dzieci, wywołując uśmiechy na ich twarzach.
fot. portalik24.pl
data='kampanie/6_18_kino_kobiet.swf' width='700' height='110'>

Pomysłodawczyni Dorota Mazur, wychowawca i nauczyciel w Bursie Szkolnej Nr 1, bardzo ciepło i z dużym sentymentem wspomina początki „Wielkiej Paki Dla Dzieciaka" i ludzi, którzy wraz z nią przyczynili się do rozpropagowania tej akcji.

- W drugim roku działalności, do akcji poprzez ogłoszoną zbiórkę starych zabawek wśród swoich uczniów, dołączył Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, a z czasem kolejne placówki oświatowe. W naszym mieście jest wiele dzieci, do których Mikołaj prawdopodobnie nie zawitałby z prezentem, gdyby nie wolontariusze i ludzie dobrego serca. W tym roku zrobiliśmy 101 paczek bez jakiegokolwiek dofinansowania. Cała akcja opiera się tylko na darczyńcach i wolontariacie. W większości to nasi znajomi, przyjaciele, a także wychowankowie Bursy – podkreśliła Dorota Mazur.

Nauczyciel z „Żeroma" Roman Zieliński, który w tym roku również wcielił się w rolę Świętego Mikołaja, nie ukrywa, że dumny jest z tego, że jego uczniowie tak chętnie uczestniczą w akcji.

- Mamy bardzo dobrą młodzież w naszej szkole. Gdy trzeba pomóc drugiemu człowiekowi, młodzi robią to z całego serca wiedząc, że uczestniczą w czymś wyjątkowym. Poprzez takie działanie czują się lepsi i wiedzą, że sensownie spędzają ten czas. W tym roku pracę zaczęli już końcem października. W pierwszej kolejności było zbieranie, sortowanie. Potem pakowanie – poinformował pedagog.

Warto podkreślić, że organizatorzy praktycznie od początku współpracują z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Dzięki niej co roku powstaje lista rodzin potrzebujących wsparcia.

- Co roku lista jest weryfikowana, ale są oczywiście i rodziny, do których powracamy regularnie – oświadczył dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze.

Akcja zakończyła się sukcesem. Niejeden z wolontariuszy nie krył wzruszenia podczas wizyt w domach rodzinnych czekających na Mikołaja małych jeleniogórzan.

- Za pośrednictwem portalu chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom wspierającym „Wielką Pakę dla Dzieciaka" – bez pomocy tych wszystkich wspaniałych osób, nie bylibyśmy w stanie zrealizować tej akcji na tak wielką skalę. Nie byłoby nam dane zobaczyć tak wielu uśmiechniętych buzi szczęśliwych dzieci goszczących u siebie w domu Mikołaja ze Śnieżynkami.

Dziękuję również za odzew moich cudownych znajomych – w piątek napisałam na moim prywatnym profilu na Facebooku, że brakuje mi kilku zestawów kosmetyków dla starszych dzieci – odzew był niesamowity – już w poniedziałek miałam wszystko, a w zasadzie o wiele więcej niż prosiłam... - napisała Dorota Mazur.

portalik24.pl

Galeria Zdjęć ( 14 )
^^ zamknij galerię

Autor: portalik24.pl | Data publikacji: 2017-12-07 09:12:52
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
149 | 472

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 2 + 4 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry