REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
palac-lomnica

Śledztwo w sprawie podsłuchu w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry

2017-11-14 11:30:30
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie afery podsłuchowej w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze.
fot. Adrian Klimas


 

Przypomnijmy do zdarzenia doszło 7 września podczas kolejnego etapu tzw. rokowań z pięcioma oferentami zainteresowanymi nabyciem byłego budynku Szkoły Rzemiosł Artystycznych przy ulicy Cervi w Cieplicach.
 
Podczas przesłuchań ujawniono przedmiot zainstalowany pod blatem stołu, który okazał się tzw. -pluskwą- umożliwiającą osobie mającej odbiornik podsłuchiwanie tego, co dzieje się wewnątrz sali Urzędu Miasta przy ulicy Sudeckiej. Rokowania zostały unieważnione. Mówi rzecznik prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski :
 
- W toku dotychczas prowadzonego postępowania przesłuchano szereg świadków, w tym osoby uczestniczące w przetargu. Na chwilę obecną nikomu nie zostały postawione w tej sprawie zarzuty. W postępowaniu m.in. poza uzyskaniem dokumentacji i przesłuchaniu szeregu świadków zabezpieczono urządzenie, które miało służyć do podsłuchu. Urządzenie to zostało przekazane biegłym w celu przeprowadzenia badań z zakresu daktyloskopii i badań biologicznych, które być może pozwolą ustalić, kto urządzenie w tym miejscu umieścił.
 

Autor: Muzyczneradio.com.pl | Data publikacji: 2017-11-14 11:30:30
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
284 | 719

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 6 + 10 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry