REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
palac-lomnica

Mistrzowie z Norwida

2017-11-13 13:06:35
Chlubą II L O im C. K. Norwida są nie tylko uczniowie osiągający sukcesy w dziedzinach naukowych, ale także sportowcy - mistrzyni świata : Klaudia Wienke, mistrzowie Polski: Mateusz Furman i Kacper Mieszkowski uczą się w Norwidzie, bo to Szkoła, przyjazna uczniom ich pokroju. Tu znajdują zrozumienie, dzięki któremu mogą rozwijać swoje pasje, mając szanse na dobrze zdaną maturę.
fot. II LO im. C.K. Norwida

 

Liceum to miejsce, które służy przede wszystkim nauce i przygotowaniu do dorosłego życia oraz dobrego zdania egzaminu dojrzałości-matury. W cieplickim Norwidzie uczniowie nie tylko zdobywają teoretyczną wiedzę, ale również rozwijają się w różnych dziedzinach m.in. w sporcie. Klaudia Wienke i Kacper Mieszkowski uczniowie klasy 2F oraz Mateusz Furman z klasy 3c mogą poszczycić się sportowym złotym runem.

 

Klaudia 22 października 2017 roku zdobyła 1 miejsce na zasadach kick light w kategorii do 60 kg. na Mistrzostwach Świata WFNC w Niemczech. „Trenuję od półtora roku, wymaga to ode mnie dużo pracy, kondycji, cierpliwości i pokory” - mówi młoda mistrzyni.

 

 

Z kolei Mateusz Furmam 4 listopada 2017 r. w Gliwicach na II Otwartych Mistrzostwach Polski WFMC w formule low-kick po raz drugi wywalczył tytuł mistrza Polski . „Trudno pogodzić wyczynowy sport z nauką, ale dzięki wsparciu i pomocy rodziny i nauczycieli jest to możliwe” - potwierdza Mateusz Furman - tegoroczny maturzysta, uczeń klasy o profilu matematyczno – fizycznym.

 

Mistrzowską formę prezentuje także Kacper Mieszkowski - V-ce Mistrz Polski w klasie MX QUAD OPEN" . „ Sukces nie przychodzi sam, wygrana wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń - stwierdza Kacper – uczeń klasy 2F, który nie spoczywa na laurach, bo ma w planach wziąć udział w Mistrzostwach Polski i Europy w nadchodzącym sezonie 2018.

 

Uczący mistrzów nauczyciele jednogłośnie podkreślają, że ich podopieczni, mimo mnóstwa treningów i startów w zawodach, są w stanie sprostać nie małym przecież wymaganiom i nie zdarzało im się usprawiedliwiać nieprzygotowań swą działalnością sportową. Świadczy to o ich odpowiedzialności i dojrzałości..

 

Uczniowie Norwida mierzą wysoko. Potrafią pogodzić zajęcia pozalekcyjne z obowiązkami szkolnymi. Ich pasja, determinacja i siła charakteru udziela się innym uczniom. Cieszymy się, że mamy ich wśród nas.

 

Autorki: Kalina Jaśko, Diana Kumuć, klasa 1a

Galeria Zdjęć ( 19 )
^^ zamknij galerię

Autor: II LO im. C.K. Norwida | Data publikacji: 2017-11-13 13:06:35
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
197 | 599

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 10 + 1 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry