REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
palac-lomnica

15-latek jechał motocyklem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i nie miał uprawnień

2017-11-13 12:58:35
Policjanci zatrzymali 15-latka, który kierował motocyklem, nie zatrzymał się kontroli drogowej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i przewoził pijanego pasażera. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że motocykl nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał ubezpieczenia. O dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny.
fot.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 15-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzewanego między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu i bez uprawnień oraz za przewożenie motocyklem pijanego pasażera.

11 listopada br. około godziny 21.00 policjanci pełniąc służbę w Dziwiszowie zauważyli dwóch mężczyzn jadących na motocyklu. Kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i zmienił kierunek jazdy.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej i sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. Dali mu sygnał do zatrzymania ,włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca nie reagował .Kilkanaście metrów dalej funkcjonariusze zatrzymali ich do kontroli. W trakcie czynności okazało się, że kierujący motocyklem to 15-latek bez uprawnień do kierowania , motocykl był niedopuszczony do ruchu oraz nie posiadał ubezpieczenia. Z kolei, 19-letni pasażer był pijany. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,5 promila.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

O dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny. Motocykl został odholowany , a nastolatek przekazany pod opiekę rodziców.

podinsp. Edyta Bagrowska

 


Autor: KMP JG | Data publikacji: 2017-11-13 12:58:35
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
448 | 1271

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 4 + 7 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry