REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
palac-lomnica

Pływackie sprinty w Karkonoszach !

2017-11-04 09:39:40
Kategoria: Sport -> Pozostałe
W miniony weekend tj. w sobotę 28 października na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 rozegrana została VI edycja Karkonoskiego Pucharu Sprintu w pływaniu. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Klub Sportowy "Just Swim Jelenia Góra".
fot. JUST SWIM


 

Na tegoroczne zawody zawitała rekordowa liczba 476 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Najszybsi pływacy mogli się ponownie sprawdzić z najlepszymi m. in. Z Rafałem Kusto z Orki Lubań Mistrz Polski Juniorów w stylu klasycznym, Rekordzista Polski Seniorów, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Indianapolis USA oraz Mistrzostw Europy Juniorów w Netanya Izrael oraz świetnie dysponowani zawodnicy z pozostałych klubów tacy jak: Radosłąw Puzio-Orka Lubań, Patryk Lewkowski-Shark Rudna, Wojciech Mynarski -Just Swim Jelenia Góra, Katarzyna Kita, Wiktoria Maciuszek obie z Shark Rudna, Dominika Jarkowiec- Just Swim Jelenia Góra, Olga Przybysz-Orka Lubań, Martyna Dopart-ULKS Wodny Świat Kudowa Zdrój. Wszyscy zawodnicy to utytułowani medaliści i finaliści Mistrzostw Polski.

Zawody otworzyli: Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu przy Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze – Paweł Domagała, Wojciech Jastrzębski- Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK” Sp.z o.o., Zbigniew Dubiel Prezes Dolnośląskiego Związku Pływackiego, oraz Iwona Modzelewska- kierownik administracyjno-gospodarczy w SP nr 11. Witając wszystkich zawodników, kibiców, trenerów i sędziów – zaproszeni życzyli emocji sportowych, poprawy rekordów życiowych oraz rywalizacji we wspaniałej atmosferze sportowej.

„Choć to kolejna już edycja Karkonoskiego Sprintu jaką organizujemy, to tym bardziej cieszy fakt że coraz więcej klubów chce w naszej imprezie pływackiej uczestniczyć, podkreślając, że pomimo dużej liczby uczestników jest sprawnie przeprowadzona. Ważne również, że udało się docenić wysiłek najlepszych zawodników nie tylko poprzez medale i dyplomy, ale również nagrody finansowe, rzeczowe, które sponsorzy zafundowali i za to im serdecznie dziękujemy”.- relacjonuje Marcin Binasiewicz-trener Just Swim Jelenia Góra.

Faktycznie – atmosfera stworzona przez organizatorów KS Just Swim oraz konferansjera Andrzeja Jaworskiego i DJ’a Jewgienija Brzozowskiego, który dołożył efekty świetlne podczas zawodów sprawiła, iż zawody stały na najwyższym poziomie. A doping kibiców sprawił, że zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki a wyścig australijski dostarczył zawodnikom i kibicom nie lada emocji.

„Cieszymy się bardzo, że nasi wszyscy zawodnicy klubu Just Swim osiągnęli bardzo dobre wyniki, poprawiając rekordy życiowe, a klub zdobywając 10 medali (1 złoty, 3 srebrne i 6 brązowych) zajął w klasyfikacji medalowej 9 lokatę, a Wojciech Mynarski zajął 3 m-ce w klasyfikacji generalnej. Tutaj chciałam pogratulować wszystkim naszym zawodniko, tym najmłodszym najbardziej oraz medalistom Dominice Jarkowiec, Wojtkowi Mynarskiemu, Kubie Miliszkiewiczowi, Poli Krygiel, Agacie Zapora, Alicji Kowalskiej. Niezmiernie miło jest patrzeć jak rozwijają swoje talenty w klubie i w klasie sportowej o profilu pływanie nasi podopieczni” -podkreśla trenerka Agnieszka Grycka.

 

Z Klubu Just Swim wystartowało ogółem 74 zawodników, większość poprawiła swoje dla kilkunastu zawodników był to absolutny debiut w poważnych zawodach w których zaprezentowali się znakomicie. Nasi debiutanci zebrali dużo doświadczeń które na pewno zaprocentują w niedługiej przyszłości. Organizatorowi VI Karkonoskiego Pucharu Sprintu przekazano wiele gratulacji za świetnie zorganizowane zawody i obietnice uczestnictwa w przyszłorocznych zawodach.

 

 

Galeria Zdjęć ( 26 )
^^ zamknij galerię

Autor: JUST SWIM | Data publikacji: 2017-11-04 09:39:40
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
360 | 968

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 4 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

imieniny: Adolfa, Tymona, Leona.
REKLAMA:
Do góry