REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci
aplauz nieruchomosci

Projekt "Biblioteka więcej niż książka" w Gminie Mysłakowice.

2017-10-18 10:59:14
Kategoria: Kultura -> Aktualności
Gminny Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Publiczną w Mysłakowicach zrealizował projekt pn. "Biblioteka więcej niż książka" programu Partnerstwo dla książki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
fot. Grzegorz Truchanowicz

Zadanie obejmowało dwa spotkania warsztatowe z młodzieżą, prelekcję dla seniorów oraz wykonanie dwóch minibibliotek, które zostały usytuowane przy GOK-u i Urzędzie Gminy w Mysłakowicach. Pierwszym działaniem było zorganizowanie spotkania/prelekcji pt."Podróże po Francji". Prelegentka Pani Danuta Bunij zaprezentowała zbiór fotografii i materiałów z podróży do Francji, oprócz tego zostały zaprezentowane nowości wydawnicze francuskich pisarzy. W bibliotece został stworzony kącik literatury francuskiej. Kolejnym wydarzeniem było spotkanie z bibliotekarzem, zorganizowane dla młodzieży pod hasłem "Mix Komix". Uczestnicy zajęć adaptowali lekturę J.CH. Andersena "Brzydkie Kaczątko" na komiks. Następnie zostały zorganizowane warsztaty teatralne, które poprowadził aktor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze - Pan Piotr Konieczyński. Ostatnim działaniem było zamontowanie dwóch minibibliotek na terenie Mysłakowic. "Domki" dla książek funkcjonują na zasadzie "Weź książkę - zostaw książkę", każdy z mieszkańców lub odwiedzających Mysłakowice turystów ma możliwość skorzystać z księgozbiorów minibibliotek i podzielić się swoimi książkami, do czego bardzo się zachęca. Głównym założeniem działań realizowanych przez GOK jest wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego lokalną społeczność. Chcą kształtować nawyki czytelnicze poprzez interdyscyplinarne działania animacyjne. Mają nadzieję, że w przyszłości uda im się zwiększyć liczbę minibibliotek w gminie, aby liczniejsze grono mieszkańców oraz turystów mogło z nich korzystać. Czytajcie i dzielcie się swoimi zbiorami z innymi!

Galeria Zdjęć ( 11 )
^^ zamknij galerię

Autor: Marianna Ostrowska | Data publikacji: 2017-10-18 10:59:14
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
660 | 2509

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 9 + 2 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry