REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
festiwal mineralow

W Szklarskiej Porębie powstanie skwer "Ducha Gór"

2017-10-11 21:52:29
Już wkrótce nie do poznania zmieni się jedno z bardziej znanych i uczęszczanych miejsc w Szklarskiej Porębie. Ochotnicza Straż Pożarna ze Szklarskiej Poręby przygotowała projekt budowy "Skweru Ducha Gór" na który Lokalna Grupa Działania - Partnerstwo Ducha Gór, przyznała dotację.
fot.


data='kampanie/6_18_kino_kobiet.swf' width='700' height='110'>

LGD przyznało dotację w wysokości 300tys. Projekt naturalnie zyskał poparcie burmistrza Mirosława Grafa oraz Rady Miejskiej. Władze miasta przyłączyły się do inwestycji z dodatkową kwotą 150 000 zł. Dzięki temu w mieście powstanie  nowocześnie urządzony skwer dla dzieci młodszych i starszych oraz dla dorosłych.

Skwer miejski „Ducha Gór” będzie wyposażony w plac zabaw dla dzieci zorganizowany w formie ścieżki edukacyjnej poznawania atrakcji Karkonoszy. Skwer będzie, również wyposażony w siłownię zewnętrzną dla starszych dzieci i dorosłych, która propagować będzie zdrowy styl życia oraz zabierze ćwiczących w świat wspinaczki górskiej, jazdy na rowerze, jazdy na nartach, biegania na nogach oraz biegania na nartach. 
Przy siłowni będzie opis ile czasu należy ćwiczyć na urządzeniu, aby dobiec/dojechać do bardziej ale też mniej popularnych atrakcji Karkonoszy oraz sąsiednich miejscowości.
Każde zainstalowane na skwerze urządzenie będzie opisane atrakcją Karkonoszy. Opis przy urządzeniu będzie się odnosił do tablicy informacyjnej zainstalowanej na skwerze, na której będzie widoczny plan skweru ze wskazaniem urządzenia oraz opisem atrakcji Karkonoszy do której dane urządzenia się odnosi. Atrakcje Karkonoszy oraz sąsiednie miejscowości opisane na tablicy będą zwizualizowane zdjęciem.

Na skwerze zainstalowane zostanie oświetlenie ledowe, powstaną nowe brukowane alejki z amfiteatrem, będą super urządzenia zabawowe dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia dla dorosłych, powstaną trzy nowe pola do gier w szachy i warcaby oraz wiele innych atrakcji skierowanych dla wszystkich grup wiekowych.
Koncepcja skweru nawiązuje do nieodgadnionej tajemnicy owianej legendą o władcy Karkonoszy zwanego Duchem Gór oraz będzie łączyć funkcję rekreacyjną z edukacyjną. 
Jeżeli inwestycja będzie realizowana zgodnie z przyjętym harmonogramem bez nieplanowanych niespodzianek (opóźnień) to otwarcie skweru nastąpi w czasie wakacji 2018.

 

 


Autor: | Data publikacji: 2017-10-11 21:52:29
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
340 | 1078

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 4 + 4 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry