REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
festiwal mineralow

Ostrożnie na drodze - zadbajmy o swoje bezpieczeństwo! Pamiętajmy o odblaskach.

2017-10-11 13:15:49
Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu". Jest ślisko. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Uwaga na pieszych! Pamiętajmy, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat - od 20 do 500 zł.
fot.
data='kampanie/6_18_kino_kobiet.swf' width='700' height='110'>

 

10 października 2017 roku na drogach regionu jeleniogórskiego doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letni kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą cofając w hali w nieustalonych okolicznościach potrącił 57-letniego mężczynę, który poniósł śmierć na miejscu. Kierujący ciągnikiem trzeźwy. Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszego doszło wczoraj około godziny 20.45 na skrzyżowaniu ulicy Różyckiego i Ogińskiego w Jeleniej Górze.

26-letni kierujący pojazdem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa 52-letniemu pieszemu na przejściu. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący pojazdem został ukarany mandatem w wysokości 400 zł oraz 6 punktami karnymi.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Jest ślisko. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Piesi również powinni zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa. Pamiętajmy o odblaskach, zwłaszcza w porze wieczorowo-nocnej, poza terenem zabudowanym. Dajmy kierowcy szansę na właściwą reakcję.

Ponadto jeleniogórscy policjanci zachęcają do zmiany opon z letnich na zimowe. Jeżeli kierowca jeździ autem na , tzw. „łysych oponach” grozi mu mandat karny oraz starta dowodu rejestracyjnego. Pamiętajmy, że minimalna grubość bieżnika opon w autach osobowych to 1,6 mm, jednak funkcjonariusze zachęcają , aby grubość ta była co najmniej 3 mm.

Według statystyk policyjnych to właśnie zły stan ogumienia oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze są powodami ponad połowy wypadków i kolizji. Dlatego zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinsp. Edyta Bagrowska

 

 


Autor: KMP JG | Data publikacji: 2017-10-11 13:15:49
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
213 | 543

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 8 + 1 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry