REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
festiwal mineralow

Powiadomił o ładunku wybuchowym, którego nie było. Teraz odpowie za to przed sądem

2017-09-14 13:55:05
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z wielorodzinnych budynków w Jeleniej Górze. Ewakuowano 47 osób. Po zakończeniu czynności przez policjantów, okazało się, że żadnego ładunku nie ma, a to był fałszywy alarm. Mężczyzna oświadczył, że był pijany i nie wie dlaczego to zrobił. Teraz grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
fot.


data='kampanie/6_18_kino_kobiet.swf' width='700' height='110'>

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o fałszywy alarm bombowy.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna  11 września br. roku około godziny 21.00 zadzwonił na nr 112 i powiadomił o tym, że w jednym z budynku wielorodzinnych na terenie osiedla Zabobrze podłożony jest ładunek wybuchowy.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował nieetatową grupę  rozpoznania minersko-pirotechniczną z KMP w Jeleniej Górze wraz z psem do wyszukiwania ładunków wybuchowych, strażaków, pogotowie gazowe  oraz służby ratunkowe. Powiadomiono również służby kryzysowe Prezydenta Miasta, który na miejsce podstawił autobus dla ewakuowanych mieszkańców. Z budynku  policjanci wraz ze strażakami ewakuowali  47 osób. Policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej KMP w Jeleniej Górze przeszukali teren i nie znaleźli żadnego ładunku wybuchowego. Okazało się, że był to fałszywy alarm.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie osoby, która powiadomiła o fałszywym alarmie . Prowadzone czynności procesowe i operacyjne doprowadziły do jego ustalenia i zatrzymania. Okazał się nim 32-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna był pijany. Badanie na zwartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Przyznał się do tego czynu. 32-latek oświadczył, że był pijany i nie wie dlaczego to zrobił.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za fałszywy alarm grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Został on objęty dozorem policyjnym oraz ma zakaz opuszczania kraju.

podinsp. Edyta Bagrowska


Autor: | Data publikacji: 2017-09-14 13:55:05
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
373 | 1088

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 6 + 1 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry