REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

"Bezpieczna w swoim mieście" - I edycja kursu w Karpaczu.

2017-09-14 12:47:03
6 września br. ruszyła kolejna edycja programu prewencyjnego pn. "Bezpieczna w swoim mieście" - kurs samoobrony dla kobiet, po raz pierwszy w Karpaczu. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa własnego kobiet. Zajęcia praktyczne odbywają się na sali sportowej w Karpaczu. Program realizowany jest przez jeleniogórską policję wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji - IPA Region Jelenia Góra. Zajęcia przewidziane są do 4 października br.
fot.
data='kampanie/24jgora700x110nmf.swf' width='700' height='110'>

Pierwsze zajęcia dla Pań na sali prowadził policyjny instruktor samoobrony – asp. Krzysztof Karkowski  wspólnie z st. sierż. Beatą Sosulską –Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze. Na  zajęciach uczestniczki  ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony, dowiedziały się, jak bronić się w przypadku ataku sprawcy bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”.

13 września br. odbyły się kolejne zajęcia, które prowadziła  psycholog oraz specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze.  Zajęcia dotyczyły psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet ,sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły. Przdewidziane są również zajęcia z ratownikiem medycznym.

Panie uczestniczące w zajęciach będą miały okazję dowiedzieć  się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej,  w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Ponadto uczestniczki dowiedzą się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Głównym celem kursu samoobrony , jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

podinsp. Edyta Bagrowska

Galeria Zdjęć ( 3 )
^^ zamknij galerię

Autor: | Data publikacji: 2017-09-14 12:47:03
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
156 | 432

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 8 + 8 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry