REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Pomoc dla środowiska i lepsze standardy transportu publicznego

2017-09-14 10:42:16
"Dzielmy się mobilnością" - to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, do którego przystąpiła także Jelenia Góra. "Tydzień" rozpoczyna się 16, a kończy 22 września i ma za zadanie promowania aktywnego korzystania z lokalnych środków transportu publicznego.
fot.
data='kampanie/24jgora700x110nmf.swf' width='700' height='110'>

Organizatorzy akcji uznali, że mobilność jest jednym z najważniejszych obecnie czynników zrównoważonego rozwoju miast i regionów, a konieczność respektowania potrzeb mieszkańców z jednej, a ochrony środowiska z drugiej strony winna przekonywać do korzystania ze środków transportu zbiorowego.
- Chcemy zachęcić mieszkańców do poznania warunków przejazdu autobusami miejskimi – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. – Wielu  nich „od zawsze” podróżuje własnymi autami i nie ma szans dostrzec zmian, jakie zachodzą w standardach przewozów MZK, dlatego ogłaszam, iż 22 września (Europejski Dzień bez Samochodu) będzie dniem bezpłatnych przejazdów autobusami MZK. Standardy o których mówiłem będą się zresztą ustawicznie zmieniać na lepsze – MZK podpisało już umowę o kolejnych 20 autobusów, w tym hybrydowych, które dodadzą istotną wartość w tej sprawie.
 


Autor: | Data publikacji: 2017-09-14 10:42:16
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
179 | 392

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 4 + 10 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry