REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
festiwal mineralow

Zarzuty dla działaczy KOD

2017-09-12 15:06:30
Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo przeciwko osobom, które próbowały zakłócić wizytę Minister Edukacji Narodowej w Jeleniej Górze 19 grudnia 2016.
fot.
data='kampanie/6_18_kino_kobiet.swf' width='700' height='110'>

lProkuratura Okręgowa w Jeleniej Górze,  prowadzi śledztwo przeciwko Agnieszce G., podejrzanej o dokonanie czynów naruszenia nietylalności cielesnej oraz znieważenia   na szkodę funkcjonariuszy Policji. Drugim podejrzanym w sprawie jest Zbigniew U., któremu zarzut znieważenia  Ministra Edukacji Narodowej, ogłoszono już w dniu 21 sierpnia 2017r.   Podejrzani  nie przyznali się do zarzucanych im  czynów i odmówili  składania wyjaśnień. 

Czyn opisany w art. 222§1kk, a zatem naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza  publicznego zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast występek z art. 226§1kk, czyli znieważenie funkcjonariusza publicznego podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do roku. 
             Nadto w Prokuraturze Rejonowej w Kamiennej Górze, było prowadzone postępowanie między innymi   z zawiadomienia Agnieszki G., a dotyczące mającego zaistnieć w dniu 19 grudnia 2016r. w Jeleniej Górze przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w osobie funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, poprzez niezasadne użycie przemocy wobec Agnieszki G. i spowodowanie u niej obrażeń ciała powodujący rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż siedem dni, co stanowiło działanie na szkodę jej interesu prywatnego, tj. o czyny z art. 231§1 kk i art. 157§2kk w zw. z art. 11§2kk. Śledztwo o którym mowa, w zakresie powyższego wątku zostało umorzone postanowieniem z 5 maja 2017r. Orzeczenie  jest prawomocne.
            Powyższe postępowania mają związek z wydarzeniami towarzyszącymi wizycie w dniu 19 grudnia 2016r. w Jeleniej Górze delegacji z Ministrem Edukacji Narodowej, a dotyczącej  przedstawieniu  założeń  reformy  oświaty przedstawicielom środowiska i samorządowcom. 

 


Autor: | Data publikacji: 2017-09-12 15:06:30
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
312 | 646

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 6 + 7 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry