REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
festiwal mineralow

Wjechała pod prąd.

2017-09-12 08:07:35
W ostatnim czasie sporo zmian pojawiło się na ulicach naszego miasta. Większość z nich jest chwalona przez kierowców, gdyż zdecydowanie poprawiła się płynność ruchu drogowego w mieście. Niestety są też miejsca, które budzą pewne kontrowersje. Nowe znaki, które pojawiły się na zjeździe z wiaduktu na ul. Łącznej, są tego przykładem. W ostatnim czasie doszło tam do kilku kolizji ze znakami drogowymi. Rodzi się pytanie, czy jest to spowodowane złym oznakowaniem i niewłaściwym umiejscowieniem znaków, czy jest to ewidentna nieostrożność kierowców.
fot. portalik24.pl


data='kampanie/6_18_kino_kobiet.swf' width='700' height='110'>

Wielu użytkowników dróg dziwi się, że słupki znaków zostały wmurowane na środku jezdni. Natomiast same znaki umiejscowione są na wysokości przedniej szyby, co w przypadku zderzenia może zakończyć się tragicznie dla osób siedzących w środku pojazdów. Do tej pory wszystkie kolizje kończyły się, tak jak ta dzisiejsza z dnia 11.09.2017, do której doszło w poniedziałek około godz. 18.30, tylko strachem i zniszczeniem samochodów.

Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za oznakowania dróg, mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich ich użytkowników, przeanalizują ich usytuowanie. Zrozumiałe jest, iż obecne oznakowanie ma informować kierowców o konieczności zjazdu na drugi pas ruchu w celu zapewnienia bezkolizyjnego wjazdu z innej drogi w tym samym kierunku. Wprawdzie zamysł jest jak najbardziej słuszny jednak w praktyce, z nie do końca jasnych przyczyn, w tym miejscu dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. Być może lepszym rozwiązaniem byłoby postawienie odpowiednich znaków przy jezdni, a nie wmurowywanie ich w nawierzchnię jezdni.

źródło - www.portalik24.pl

Galeria Zdjęć ( 6 )
^^ zamknij galerię

Autor: portalik24.pl | Data publikacji: 2017-09-12 08:07:35
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
796 | 2525

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 8 + 8 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry