REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
festiwal mineralow

Norwid rusza w Erasmusa!!!

2017-09-11 11:27:30
Po raz drugi w historii nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w ramach programu europejskiego. Po realizowanym w latach 2011-2013 wielostronnym projekcie COMENIUS, w tym roku szkolnym Norwid przystąpił do finansowanego przez Unię Europejską programu ERASMUS+. Jak poprzednio, koordynatorem projektu jest nauczyciel języka francuskiego Robert Zalewski.
fot. II LO


data='kampanie/6_18_kino_kobiet.swf' width='700' height='110'>

 

Projekt CIVIC (Coopération Innovatrice Vers l’Interdisciplinarité Civique) Innowacyjna Współpraca na rzecz Interdyscyplinarnego Kształcenia Obywatelskiego uzyskał bardzo wysoką notę oceniającej go komisji (98 / 100 punktów) oraz grant w wysokośći 16.240 euro. Projekt będzie realizowany od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019.
Tematem projektu jest propagowanie wartości europejskich poprzez szerokopojęte wychowanie obywatelskie, a jego realizacja poruszać będzie takie zagadnienia jak – kształtowanie postawy obywatelskiej, wspólnotowość, ochrona dziedzictwa kulturowego, wartości obywatelskie, podstawy demokracji, zasady sprawiedliwości oraz solidarność społeczna. Działania projektowe będą wymagały więc podejścia interdyscyplinarnego łącząc elementy takich przedmiotów jak historia, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze, filozofia czy elementy prawa. Językiem komunikacji jest język francuski, więc i w tej dziedzinie młodzież będzie doskonalić swoje kompetencje.

W projekcie uczestnicy łącznie osiem szkół – po dwie z Francji, Włoch i Polski oraz po jednej szkole z Portugalii i Rumunii. Realizacja projektu przewiduje 7 międzynarodowych spotkań, których gospodarzami będą kolejno wszystkie współpracujące szkoły. W spotkaniach oprócz nauczycieli koordynujących prace będą brać udział również uczniowie naszych szkół. Podczas spotkań uczniowie prezentować będą wyniki prac związanych z realizacją poszczególnych działań. Wyjazdy będą również okazją do nawiązania nowych przyjaźni, poznania kultury i tradycji naszych partnerów. Jeszcze w tym roku szkolnym odwiedzimy Rumunię (Suceava) i Włochy (Modena i Ascoli Piceno), a w kwietniu 2018 roku Norwid będzi gościć u siebie przedstawicieli wszystkich szkół biorących udział w projekcie.

Czeka nas więc wiele pracy, ale także wielka przygoda ! Obiecujemy krótkie sprawozdania po każdym spotkaniu !

Vive l’Europe ! Vive Erasmus ! Vive Norwid !


Autor: I.Kumek | Data publikacji: 2017-09-11 11:27:30
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
193 | 472

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 9 + 10 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry