REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Praca na nieodpowiednim stanowisku może ci zniszczyć kręgosłup

2017-09-11 11:09:41
Masz pracę za biurkiem? A czy twoje stanowisko jest właściwie przystosowane? Jeśli nie, możesz odczuwać dyskomfort, co wpłynie niekorzystnie na jakość pracy. Jednak przede wszystkim istnieje ryzyko, że będzie to szkodliwe dla twojego zdrowia, zwłaszcza kręgosłupa, ale także kończyn, układu krążenia czy wzroku. Co zatem zrobić, aby miejsce pracy było odpowiednie?

fot. infoWire
data='kampanie/24jgora700x110nmf.swf' width='700' height='110'>

 

Jedną z najistotniejszych rzeczy jest właściwy dobór krzesła biurowego i jego należyte ustawienie. „Warto wybierać fotele biurowe wysokiej klasy, te, które mają poduszkę pod lędźwie i regulowany zagłówek. Podnosi to komfort użytkowania mebla. Fotel biurowy powinien mieć też regulację wysokości” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Ewa Struzik-Glonek, ekspert salonów Agata. Przydatne będą również dodatkowe funkcje i udogodnienia, takie jak regulowane podłokietniki, ruchome oparcie czy możliwość zamocowania półki na laptop.

Pamiętajmy, że źle dopasowany i wyregulowany fotel może powodować, że zaczniemy odczuwać bóle w kręgosłupie, szczególnie w dolnej części pleców. Ryzyko to zwiększy się jeszcze bardziej, jeżeli będziemy przybierać nieprawidłową pozycję siedzącą i nadmiernie obciążać nasz układ mięśniowo-szkieletowy. Dlatego też zwróćmy uwagę, aby krzesło biurowe było dobrane do naszego wzrostu i ustawione na odpowiednią wysokość. Kiedy siedzimy, nasze stopy powinny swobodnie opadać na podłogę.

A co, jeśli wykonujemy pracę w domu? Na pewno mamy lepiej. Po pierwsze możemy przyjmować wygodniejsze pozycje, na które w biurze zwykle nie jesteśmy sobie w stanie pozwolić. Po drugie nie trzeba cały czas pracować w tym samym miejscu. Oczywiście miejmy na uwadze, żeby nie robić tego gdziekolwiek – przy jakimkolwiek blacie czy na byle krześle. Właściwie nie musi być to zresztą krzesło. Na rynku są dostępne specjalne piłki do siedzenia, które mogą służyć jako zamiennik.

źródło : http://infoWire.pl


Autor: infoWire | Data publikacji: 2017-09-11 11:09:41
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
210 | 434

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 6 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry