REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
palac-lomnica

Efektowny start Art Skewru

2017-07-16 14:07:21
Letni festiwal sztuki w Szklarskiej Porębie czyli Art Skewr wystartował. W warsztatach organizowanych od początku wakacji w ramach Art-Skweru uczestniczą nie tylko goście i mieszkańcy Szklarskiej Poręby ale także miłośnicy sztuki wszelakiej z regionu.
fot.


ArtSkwer-Letni Festiwal Sztuki to przede wszystkim plenerowe warsztaty artystyczne podejmowane w okresie wakacyjnym. Przedsięwzięcie realizowane od 6 lat, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród odbiorców. To bezpłatna, familijna oferta kulturalna przygotowana dla  mieszkańców i turystów przebywających latem w Szklarskiej Porębie.

Art Skwer to głównie miejsce gdzie można spotkać się z ludźmi, rozwinąć swoje umiejętności i zapoznać się z różnymi technikami zajęć twórczych. W ramach przygotowanej oferty na warsztatach  poznajemy szklarskie tradycje miejscowości i regionu, dawne techniki odlewnictwa i procesów otrzymywania miedzi i innych metali kolorowych za pomocą specjalnych dymarek.

Uczestnicy warsztatów mają okazję m.in. do zaprojektowania własnej biżuterii, tworzenia recyklingowych przedmiotów, korzystania z różnych działań rękodzielniczych. Co ważne każdy wyrób wykonany własnoręcznie przez uczestnika jest piękną pamiątką i wspomnieniem z wakacji.

Dodatkową atrakcję stanowi górska plaża w sercu miasta. Jest to strefa odpoczynku zarówno dla najmłodszych jaki i tych starszych odbiorców. Warsztatom towarzyszą m.in.  pokazy obróbki szkła i pracy na palnikach, pokazy grawerowania, wypał ceramiki RAKU, pokazy wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym.

Oficjalne otwarcie festiwalu miało miejsce w sobotę (15.07).  Towarzyszyły mu m.in. niezwykle efektowana eksplozja kolorów oraz pokaz żonglerki chorągwiami w wykonaniu zespołu Gwardia Gryfa.  Pierwszy tydzień imprezy upłynął pod hasłem "Nie za SZKŁOdzi"

Galeria Zdjęć ( 24 )
^^ zamknij galerię

Autor: | Data publikacji: 2017-07-16 14:07:21
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
264 | 588

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 7 + 9 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry