REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Fotograficzne piękno Sobieszowa w Galerii "Muflon"

2017-06-19 10:41:37
14 czerwca 2017 (środa) o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury "Muflon" w Jeleniej Górze - Sobieszowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Niebanalny Sobieszów w obiektywie Roberta Karczmarczyka i uczestników konkursu".
fot. MDK Muflon

Wystawę otworzyła Aleksandra Jarocińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury "Muflon", która mówiła o tym, że czuje się Sobieszowianką, że jest dumna z tego, jak pięknie Sobieszów został pokazany na fotografiach Roberta Karczmarczyka i uczestników konkursu fotograficznego "Niebanalny Sobieszów. Cokolwiek to znaczy". Zwróciła uwagę na to, że MDK "Muflon" (w tym jego wszystkie pracownie) działa i jest otwarty przede wszystkim na ludzi stąd. Misją Miejskiego Domu Kultury "Muflon" jest zatem działanie na rzecz społeczności lokalnej, a także promowanie osób tworzących w Sobieszowie, tych, które mają artystyczne dusze i kultywują różne dziedziny sztuki, m.in. muzykę, taniec, jak również malarstwo i fotografię. Wyjaśniła, że pomysłodawczynią konkursu "Niebanalny Sobieszów. Cokolwiek to znaczy" jest Agata Turska-Makutynowicz, jak w trakcie pracy nad konkursem i jego promocją, dotarła ona do fotografika-amatora, Roberta Karczmarczyka, Sobieszowianina, który pokazał jej swoje zdjęcia Sobieszowa. To właśnie ich piękno, wrażliwość fotografującego i wyjątkowy klimat tych fotografii, zaważyło na tym, że MDK "Muflon" pokazuje te prace szerszemu gronu jako równoległą wystawę do wystawy pokonkursowej.

Robert Karczmarczyk wspomniał, że pierwsze szlify w fotografii odebrał w latach 70. ubiegłego wieku, właśnie w MDK "Muflon", na zajęciach tutejszej sekcji fotograficznej oraz o tym, że mimo biegu lat i rozwoju technik tworzenia fotografii, zdobyta wtedy wiedza pozostaje wciąż aktualna. Dla niego czas zatoczył pełne koło, tu się uczył fotografii, i to tu po latach prezentuje swoją fotograficzną wizję Sobieszowa.

Kuratorka wystawy, Agata Turska-Makutynowicz, mówiła, że była to pierwsza edycja konkursu i zaprosiła do wzięcia udziału w jego edycji drugiej, która będzie miała miejsce jesienią 2017. Następnie ogłosiła wyniki konkursu fotograficznego i wręczyła nagrody laureatom. I miejsce zdobył Paweł Dobies z Szubina, w imieniu którego nagrodę odebrała siostrzenica, Anna Naumowicz. II miejsce zajął Krzysztof Dul, a III miejsce - Roma Widawska, która odebrała również nagrodę dla córki, Sylwii Widawskiej, za wyróżnienie w konkursie. Na koniec Agata Turska-Makutynowicz podziękowała Dariuszowi Karpińskiemu z firmy DK Computers, Gabrielowi Nygbur z Ręcznej Automyjni Samochodowej oraz Marcinowi Iwanickiemu z Pizzerii Restauracji Retro za ufundowanie nagród w pierwszej edycji konkursu fotograficznego "Niebanalny Sobieszów. Cokolwiek to znaczy".

Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2017.

Wstęp wolny.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Galeria Zdjęć ( 14 )
^^ zamknij galerię

Autor: MDK Muflon | Data publikacji: 2017-06-19 10:41:37
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
185 | 390

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 1 + 2 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry