REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
aplauz nieruchomosci

Dzieci budują pałace i ogrody

2017-06-09 09:28:23
Kategoria: Kultura -> Warsztaty
Wydarzenie odbywa się w dniu: 10-06-2017
Ponad 20 dzieci z Polski i Czech w najbliższą sobotę, 10 czerwca, przejmie Jeleniogórskie Centrum Kultury i wcieli się w role architektów projektujących pałace i ogrody. To kolejne warsztaty z cyklu Mali architekci, organizowane przez Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział w Jeleniej Górze i Uniwersytet Techniczny w Libercu. Czerwcowe zajęcia finansowo wsparł Kristensen Group, który od lat angażuje się w działania edukacyjne i stara się zaszczepić w małych i dużych potrzebę pięknych i spójnych architektonicznie miast.
fot.

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Mali architekci to polsko – czeskie przedsięwzięcie edukacyjne, dzięki któremu dzieci na cotygodniowych warsztatach mogą realizować różne projekty architektoniczne. Mali projektanci tworzyli już kamieniczki, domki dla psów i kotów, szklane domy, wodne akweny, domki dla mrówek czy nawet wylęgarnie dinozaurów. Oczywiście nie zabrakło projektowania wnętrz i poznawania różnych stylów architektonicznych. Tematem sobotnich zajęć będą pałace i ogrody, a inspiracją będą poranne odwiedziny Pałacu w Wojanowie i Bukowcu.   – Praca na makietach pozwala dzieciom nie tylko dobrze się bawić, ale też poznawać proporcje, dobierać adekwatne bryły i detale – mówi Karolina Szkapiak, pomysłodawczyni warsztatów, szefowa SARP w Jeleniej Górze i właścicielka SK-ARCHITEKCI.  – Jestem przekonana, że takie twórcze aktywności budują świadomość estetyczną i kształtują dobre gusta architektoniczne – dodaje Karolina Szkapiak.

Z podobnego założenia wychodzi Kristensen Group. Deweloper samodzielnie organizował warsztaty architektoniczne dla dzieci w Karpaczu i prowadził różne działania edukacyjne również dla dorosłych np. wspólnie z Towarzystwem Urbanistów Polskich warsztaty urbanistyczne dla mieszkańców Karpacza, w trakcie których opracowywano koncepcje zagospodarowania deptaka miejskiego. – Mali architekci idealnie wpisują się w naszą misję, dlatego z przyjemnością wsparliśmy czerwcowe zajęcia – mówi Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group. – Chcemy, żeby w polskich gminach powstawały piękne projekty architektoniczne, które są spójne z otoczeniem i żeby mieszkańcy samodzielnie potrafili je wskazać. Dopóki gusta są nieukształtowane, różne firmy budują po linii najmniejszego oporu i mamy do czynienia  z tzw. koszmarkami architektonicznymi – dodaje Jacek Twardowski.


Autor: Ilona Knapik | Data publikacji: 2017-06-09 09:28:23
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
600 | 1651

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 1 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry