REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

II Dolnośląskie Zawody grupy dziecięcej International Capoeira Raiz

2017-02-01 16:33:08
Kategoria: Kultura -> Aktualności
W ostatnią sobotę stycznia 2017 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Cieplicach, Dawid Kunysz, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze zorganizował przy współpracy z Przystanią Twórczą II Dolnośląskie Zawody grupy dziecięcej International Capoeira Raiz.
fot.


Dzieci i młodzież, która na co dzień na terenie Dolnego Śląska ćwiczy Capoeira, brazylijską sztukę walki, miała możliwość spotkać się w jednym miejscu aby sprawdzić swoje umiejętności. Na zawody składały się trzy różne konkurencje dla trzech grup wiekowych.

Najmłodsi rywalizowali ze sobą na torach przeszkód z elementami poruszania się, kopnięć i uników stosowanych na treningach Capoeira. W tej grupie zwyciężczynią była Jasmin Sawicz młoda adeptka z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Druga konkurencja polegała na zaprezentowaniu wymyślonej przez siebie kombinacji technik Capoeira pokonując odległość 10 metrów w linii prostej, Ocenianie były płynność ruchu oraz bogactwo różnych technik poruszania się oraz ataku i obrony. Do tej konkurencji podchodziły dzieci, które ćwiczą nieco dłużej. Kolejni zwycięzcy ćwiczący w MDK to Sebastian Tokarz
(II miejsce) i Kacper Szczęsny (III miejsce).

Formuła zawodów dla najstarszej grupy polegała na pełnej grze Capoeira. Przez minutę zawodnicy musieli zaprezentować skuteczność swojej gry. Wygrywał ten, kto trafił więcej razy swojego oponenta zachowując zasady i stosując techniki Capoeira. II miejsce również wywalczył  uczeń Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze Nikodem Skowyra.

Wszystkim uczestnikom zawodów i ich rodzicom dziękujemy i gratulujemy sukcesów.

Galeria Zdjęć ( 8 )
^^ zamknij galerię

Autor: II Dolnośląskie Zawody grupy dziecięcej Internatio | Data publikacji: 2017-02-01 16:33:08
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
362 | 1409

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 10 + 4 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry