REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Spotkania z filozofią w "Norwidzie"

2017-01-25 12:31:51
23 stycznia 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im.C.K.Norwida odbyło się pierwsze z cyklu "Spotkania z filozofią"
fot. admin


data='kampanie/24jgora700x110nmf.swf' width='700' height='110'>

Tematem spotkania byli dwaj starożytni filozofowie Sokrates i Platon. Wykład poprowadził wykładowca Wydziału Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, dr. Artur Pacewicz. Wykład odbył się w auli szkolnej, gdzie zostały zaproszone klasy humanistyczne oraz uczniowie zainteresowani filozofią. Tematem prelekcji było głębsze zrozumienie nauk oraz filozofii Sokratesa i Platona. Doktor Pacewicz dysponował bardzo obszerną wiedzą i umiejętnościami retorycznymi. Wykład był urozmaicany ciekawostkami z życia Sokratesa i Platona. Wykładowca UWr potrafił  zaciekawić słuchaczy.  Każdy uczestnik wykładu mógł z dumą powiedzieć, iż wyszedł z niego z nowym poglądem na świat, a rzeczywistość już nigdy nie będzie taka sama.


"Spotkania z filozofią" w Norwidzie są kontynuacją Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej Uczniowie Norwida w grudniu 2017uczestniczyli w wykładzie na temat filozofii eudajmonistycznej, zapoczątkowanej przez greckiego myśliciela, Arystotelesa. Wykład odbył się w ramach kolejnej edycji Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej. Na wstępie, prowadząca dr Justyna Głowala, wspomniała co ważniejsze fakty z życia filozofa, wspierając następnie kolejne aspekty jego myśli przykładami z biografii innych wybitnych jednostek, takich jak na przykład Jan Paweł II czy Witold Pilecki. Słynny rotmistrz posłużył prowadzącej za wzór do wyjaśnienia idei arystotelesowskich cnót moralnych, stanowiących niejako meritum wykładu między innymi się o korzeniach współczesnego trójpodziału władzy mieszczących się właśnie w poglądach Arystotelesa.

 

 

Galeria Zdjęć ( 5 )
^^ zamknij galerię

Autor: admin | Data publikacji: 2017-01-25 12:31:51
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
198 | 740

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 8 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry