REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

IX edycja Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej za nami

2017-01-11 08:55:41
Tematem przewodnim IX ogólnopolskiej edycji trzystopniowej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej było "Wyposażenie techniczne w hotelarstwie". Tradycyjnie już konkursowe, okręgowe zmagania uczniów szkół hotelarskich z Dolnego Śląska i Opolszczyzny przeprowadzano we wtorek 10.02.2017 w Jeleniej Górze w Zespole Szkół Ekonomiczno - Turystycznych im. Unii Europejskiej. Dokładnie w samo południe przedstawiciele z 19 szkół przystąpili do półtoragodzinnego testu pisemnego.
fot. portalik24.pl

W etapie szkolnym, wraz z przedstawicielami jeleniogórskiej placówki, uczennicą II klasy Agatą Dobrowolską i uczniem III klasy Damianem Rzeźnikiewiczem, w zmaganiach konkursowych udział wzięła młodzież ze szkół o profilu hotelarskim z Wrocławia, z Oławy, z Wałbrzycha, z Głogowa, z Legnicy, z Góry, z Namysłowa, ze Złotoryi, z Polkowic, z Milicza, ze Świdnicy, z Bolesławca, z Biedrzychowic, z Karpacza, z Krzyżowic oraz z Ludowa Polskiego.

Gości przyjęto słodkim poczęstunkiem i ciepłą pizzą. Na każdego z nich czekała gorąca kawa i herbata. Miłym akcentem przed oficjalnym rozpoczęciem olimpiady był występ pierwszoklasistów z technikum hotelarskiego ZSE-T. Pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Małgorzaty Kłosowskiej uczniowie przygotowali specjalny pokaz mody hotelarskiej. Młodzież z gracją zaprezentowała stroje recepcjonistów i gastronomii hotelowej. W takim właśnie umundurowaniu obsługiwano przybyłych w szkolnej sali obsługi konsumenta pod kierunkiem nauczyciela zawodu Ireny Oleńkiewicz.

Warto wspomnieć, że konkursowej komisji przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Rapacz, a patronat honorowy nad etapem okręgowym objęli Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Wiceprezydenta Miasta Jeleniej Góry Piotra Paczóskiego oraz Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pawła Domagały.

Obok dyrekcji szkoły i nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie wtorkowego wydarzenia, o dobre samopoczucie wszystkich uczestników, ich opiekunów i zaproszonych gości, oraz miłą atmosferę podczas olimpiady, zatroszczyli się przede wszystkim sami uczniowie placówki, którzy z miłym uśmiechem kierowali przybyłych na miejsce spotkania, jak również profesjonalnie witali i żegnali odwiedzających w tym dniu ZSE-T w Jeleniej Górze.

źródło : http://portalik24.pl

Galeria Zdjęć ( 49 )
^^ zamknij galerię

Autor: portalik24.pl | Data publikacji: 2017-01-11 08:55:41
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
95 | 842

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 7 + 8 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry