REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
palac-lomnica

Otwarto nowoczesny ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze!

2017-01-10 15:44:51
Już od jutra pierwszych pacjentów będzie przyjmować Dolnośląskie Centrum Onkologii w Jeleniej Górze. Dziś (10.01) miało miejsce oficjalne otwarcie nowego ośrodka. Więcej w materiale video.
fot. AK

Otwarto nowoczesny ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze! (zobacz video)

 

 

 

 


Rusza jeleniogórska filia Zakładu Radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu

Budowa filii Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Prace zakończyły się w sierpniu 2016 roku.

Filia jest częścią Zakładu Radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Jest to druga filia DCO na Dolnym Śląsku – pierwszą uruchomiliśmy w Legnicy.

Koszt całej inwestycji szacuje się na około 30 mln zł. Należy podkreślić, że filia dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do radioterapii.

 

Leczenie

Na parterze nowego ośrodka zaplanowaliśmy strefę diagnostyczną z tomografem i akceleratorami oraz gabinety lekarskie i zabiegowe. Na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia techniczne i socjalne.

Ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze będzie przyjmował około 800 pacjentów rocznie. Będzie leczył chorych onkologicznie za pomocą promieniowania jonizującego z pól zewnętrznych, czyli teleterapii.

Dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO we Wrocławiu: - Będziemy leczyć nowotwory prostaty, piersi, mózgu, żołądka, odbytnicy, odbytu, płuca, głowy i szyi, nowotwory ginekologiczne, mięsaki tkanek miękkich oraz chłoniaki.

We współpracy z oddziałami chirurgii i chemioterapii chcemy prowadzić tzw. leczenie skojarzone, co znacząco poprawia wyniki terapii.

 

Pacjenci będą leczeni w nowym ośrodku ambulatoryjnie. Część z nich, w razie potrzeby może przebywać w wyznaczonych, bezpłatnych hostelach.

Wszyscy chorzy - w ramach planowania leczenia – będą mieli wykonywaną tomografię komputerową, na podstawie której są tworzone indywidualne, zgodne z anatomią pacjenta plany leczenia.

 

Iga Skrzypczyńska, kierownik filii DCO w Jeleniej Górze: - Stosujemy m.in. techniki radioterapii konformalnej, IMRT, a także technikę terapii łukowej (RapidArc). Każdy chory będzie miał w trakcie leczenia wykonywane kontrolne zdjęcia weryfikujące zgodność z planem leczenia. A pacjenci z nowotworami prostaty dodatkowo będą mieli wszczepiane znaczniki do gruczołu krokowego, aby poprawić jakość napromieniania.

 

Wyposażenie

 

Dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO we Wrocławiu: - To jeden z najnowocześniejszych systemów w kraju. Opracowanie go trwało kilka lat, ale samo zainstalowanie zajęło nam kilka miesięcy.

Filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze wyposażona jest w zintegrowaną linię terapeutyczną, w skład której wchodzą dwa wysokoenergetyczne akceleratory liniowe, tomograf komputerowy z funkcją wirtualnej symulacji oraz system zarządzania i weryfikacji z bezpośrednim podłączeniem do serwerów znajdujących się w ośrodku macierzystym we Wrocławiu.


 

Nowoczesny ośrodek radioterapii w Jeleniej Górze zapewni wysokospecjalistyczne leczenie chorym na raka. Filia wspólnie z ośrodkami - we Wrocławiu, Wałbrzychu i Legnicy – w pełni zaspokoi potrzeby pacjentów onkologicznych w zakresie radioterapii w całym regionie.

Dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO: - Należy podkreślić, że we Wrocławiu, Legnicy czy Wałbrzychu nie ma kolejek do oddziałów radioterapii. Chciałbym zapewnić pacjentów, że podobnie będzie w Jeleniej Górze.


 


 

 

Galeria Zdjęć ( 16 )
^^ zamknij galerię

Autor: Adrian Klimas | Data publikacji: 2017-01-10 15:44:51
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
271 | 3256

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 7 + 3 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry