REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Uroczyste spotkanie podsumowujące miniony rok

2017-01-10 11:08:09
Radni, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz przedsiębiorców, dyrektorzy organizacji pozarządowych i placówek oświatowych licznie odpowiedzieli na zaproszenie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Tradycyjnie już w Teatrze im. C.K. Norwida, w poniedziałek 9.10.2017, odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące miniony rok kalendarzowy.
fot. portalik24.pl


- Jak było w tym roku? Tak jak w życiu. Czasem coś wyszło, czasem nie. Był to rok przygotowań do rozdania funduszy europejskich. Myślę że był niezły, aczkolwiek nie tak spektakularny, jak ten, w którym oddawaliśmy Termy Cieplickie, park i muzea – podkreślił Marcin Zawiła.

W swoim przemówieniu prezydent kilkakrotnie odnosił się do Strategii Rozwoju Miasta podkreślając rolę turystyki oraz przemysłu. W 2017 roku najważniejszym zagadnieniem i zarazem wyzwaniem będzie obwodnica Maciejowej. Czekają nas również inwestycje drogowe i kolejowe, w tym remont peronów na stacji Jelenia Góra.

Za największy sukces minionego roku prezydent uznał medale olimpijskie wywalczone podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro przez Maję Włoszczowską (srebro w kolarskim MTB) oraz Lucynę Kornobys (srebro w pchnięciu kulą w igrzyskach paraolimpijskich). Podczas spotkania prezydent wręczył kwiaty obecnej w teatrze Lucynie Kornobys.

Uroczysta gala była również okazją do nagrodzenia i uhonorowania zasłużonych dla naszego miasta. Statuetki przyznano powstałemu w październiku 1993 roku Wydawnictwu Turystycznemu Plan, Ryszardowi Grotowi - Prezesowi Zarządu firmy Simet S.A. Na Dolnym Śląsku spółka jest największym zakładem pracy chronionej i na 270 osób zatrudnia 190 osób niepełnosprawnych . Prezydent wyróżnił także Mistrza Zduńskiego Piotra Kuta, który wraz z żoną stworzył nowoczesną firmę rodzinną projektującą i budującą kominki kaflowe, piece oraz systemy akumulacji.

Wśród nagrodzonych organizacji pozarządowych w 2016 nie zapomniano o wojskowych i współpracującym z Jelenią Górą miastu partnerskim Erftstadt. Gromkimi brawami uhonorowano pułkownika Marka Gołębiowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „RADAR" oraz przedstawicieli niemieckiego Stowarzyszenia Erftstadt za całokształt dobrej wieloletniej współpracy z naszym miastem.

źródło - portalik24.pl

Galeria Zdjęć ( 16 )
^^ zamknij galerię

Autor: portalik24.pl | Data publikacji: 2017-01-10 11:08:09
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
93 | 768

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 2 + 7 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry