REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Udane zawody pływaków Just Swim

2016-12-16 10:18:48
Kategoria: Sport -> Pozostałe
Wysoka frekwencja na Zimowych Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego nie jest nowością. Nic dziwnego, to najważniejsze zawody DOZP w pierwszej części sezonu, a Dolny Śląsk to aktualnie jeden z najsilniejszych ośrodków polskiego pływania pomimo braku sympatii nowych władz PZP.
fot. Just Swim


 

Miejscem dwudniowych zmagań najlepszych zawodników Dolnego Śląska, które odbyły się w miniony weekend (9-10.12.2016r.) była ośmiotorowa, 25-ometrowa pływalnia Centrum Turystyki i Sportu w Nowej Rudzie – Słupcu.

Tegoroczne mistrzostwa, zgromadziły ponad pół tysiąca zawodników z 54 klubów głownie dolnośląskich, zdarzały się jednak kluby z dość odległych miejsc Polski.

To oczywiste, że chcielibyśmy aby nasi podopieczni walczyli o jak najlepsze lokaty, ale cały czas mamy świadomość, że jechaliśmy zdobywać doświadczenie, zwłaszcza w przypadku zawodników najmłodszego na zawodach rocznika 2005 . – mówi Marcin Binasiewicz, szef wyszkolenia w Just Swim - Dlatego każdy rekord życiowy przyjmowaliśmy z wielką radością, a wartościowych wyników było naprawdę dużo praktycznie w każdym starcie zawodnicy bili swoje „życiówki”. Szczególnie cieszą występy Dominiki Jarkowiec (2000), która po przerwie wznowiła treningi w teamie Just Swim i po niespełna dwóch miesiącach pracy poprawiła większość rekordów życiowych i powiększyła swój dorobek medalowy o srebro na 50m. st. dowolnym (0:26’80) i brąz w konkurencji 50m. st. klasycznym (0:36’73) , a także brąz w sztafecie mieszanej 4x50m. st. dowolnym. Cieszą też bardzo występy Kuby Miliszkiewicza (2004), który w każdym z 6 indywidualnych startów poprawił życiówki, zdobył srebro na 50m. st. dowolnym (0:29’43) i brąz w w/w sztafecie. Świetnie prognozują występy Maksyma Woźnego, który również wypływał 100% życiówek, osiągając wyniki w pierwszej trójce rocznika 2005, który był tu klasyfikowany wraz z rocznikiem 2004. Jak zawsze dobrze startowały Natalia Stelmaszczyk (2004) i Dominika Książek (2005). Piękny progres odnotowali Michał Gigiel(2004) i Maciej Bordziłowski (2004). Podsumowując – udane dla nas zawody, a za rok będziemy jeszcze lepsi. Postaramy się ustrzec nielicznych błędów i drobnych niepowodzeń”

Dużą atrakcją dla zawodników była możliwość startu na jednych zawodach obok zawodników Kadry Polski Alicji Tchórz, Dominiki Sztandery czy Pawła Juraszka i podziwiania ich pływackiego kunsztu.

Szczegółowe wyniki na stronie: http://live.megatiming.pl/nadobny/2016/12_10_nowaruda/index.html

Galeria Zdjęć ( 26 )
^^ zamknij galerię

Autor: Just Swim | Data publikacji: 2016-12-16 10:18:48
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
145 | 1051

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 2 + 5 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

imieniny: Joanny, Zuzanny.
REKLAMA:
Do góry