REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Just Swim Jelenia Góra na Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego

2016-10-26 08:59:11
Kategoria: Sport -> Pozostałe
Tradycyjnie, z końcem października rozgrywane są w Legnicy Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w Pływaniu. W ubiegłą sobotę - 22 października, pływalnia legnickiej Szkoły Podstawowej nr 7 stała się gospodarzem trzynastej już edycji tych zawodów. Wzięło w nich udział ponad 280 zawodników, reprezentujących 19 klubów. Nasze miasto reprezentowała trzydziestka zawodników pływających w barwach Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra, pod wodzą trójki justswimowych szkoleniowców - Andrzeja Jaworskiego, Agnieszki Gryckiej i Krzysztofa Stafisza.
fot.


Do wyjątkowo udanych, może swoje starty zaliczyć czwórka uczniów klasy 6e (pływackiej) z SP 11 w Jeleniej Górze:

Dominika Książek (2005) – złoto w konkurencji 100m. st. dowolnym (1:11.41), srebro na 100m st. grzbietowym (1:23.58), srebro na 200 m. stylem zmiennym (3:01.87) oraz czwarte miejsce na 50m. stylem motylkowym  (0:38.61) – we wszystkich startach potwierdzając klasę sportową dwunastolatków (!);

Maksym Woźny (2005) – srebro w konkurencji 100m. stylem grzbietowym (1:22.47), srebro na 200 m. stylem zmiennym (2:59.94) i brąz na 100m. st. dowolnym (1:13.54) - potwierdzając w w/w  startach klasę sportową dwunastolatków (!):

Natalia Stelmaszczyk (2004) – srebro w konkurencji 50m. stylem motylkowym  (0:35.84) i piąte miejsce na 100m. st. grzbietowym (1:21.34) - we wszystkich startach potwierdzając klasę sportową dwunastolatków;

Jakub Miliszkiewicz (2004) - czwarty w konkurencji 100m. st. dowolnym (1:06.90), piąty na 100m st. grzbietowym (1:19.05), piąty na 50m. stylem motylkowym  (0: 35.17)oraz szósty na 200 m. stylem zmiennym (2:51.02) - we wszystkich startach potwierdzając klasę sportową dwunastolatków;

„Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego traktujemy od kilku lat jako start kontrolny – obowiązkowy w naszym kalendarzu zawodów. Dla najlepszych to drugi w tym sezonie (po Trutnovie) start i bardzo duży w przeciągu trzech tygodni progres wyników. To niewątpliwie powód do radości. Cieszy mnie również dobra koncentracja zawodników przed i podczas startu. Stąd mała ilość dyskwalifikacji, które były zdecydowanie zmorą w Trutnovie – nie ukrywa zadowolenia trener  Andrzej Jaworski – Dla niektórych uczniów nowopowstałej w SP 11 klasy 4 pływackiej to były pierwsze w życiu, a dla wielu naszych podopiecznych pierwsze tej rangi zawody i od razu start w imprezie tak mocno obsadzonej. W zawodach wzięła przecież udział czołówka pływaków z roczników 2001-2006 z całej południowo zachodniej Polski. Tym bardziej zadowoleni jesteśmy z wyników, bo „życiówki” padały niemal we wszystkich startach, a osiągane czasy były naprawdę przyzwoite. Wiadomo, pracować trzeba cały czas, ale dzięki tym startom wiemy na co zwrócić szczególną uwagę.”

                „Dzieciaki pokazały klasę. Miło było patrzeć jak wspierali się wzajemnie przy każdej możliwej okazji. – zauważa Agnieszka Grycka szkoląca dzieci w jeleniogórskim klubie – To budujące, że zasady wzajemnego szacunku i rywalizowania w duchu „fair play”, które staramy się im wpajać tak pozytywnie skutkują na zawodach. To sprzyja osiąganiu naprawdę dobrych wyników. Jeśli zaś chodzi o wyniki sportowe, to chciałabym pochwalić wszystkich za duże zaangażowanie i świetną postawę, a także pogratulować wszystkim nowych rekordów życiowych. A najbliższą okazją do ich pobicia będą zawody organizowane przez KS „Just Swim Jelenia Góra” - IV Karkonoski Puchar Sprintu, który odbędzie się już 5 listopada na pływalni przy  SP 11 w Jeleniej Górze. Zapraszamy wszystkich sympatyków pływania!”

Szczegółowe wyniki zawodów: http://live.megatiming.pl/rybacki/2016/10_22_legnica/wyniki.pdf

Galeria Zdjęć ( 22 )
^^ zamknij galerię

Autor: | Data publikacji: 2016-10-26 08:59:11
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
147 | 942

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 8 + 3 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

imieniny: Joanny, Zuzanny.
REKLAMA:
Do góry