REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze
festiwal mineralow

Jeleniogórzanie na podium - złoto i srebro w Pucharze Świata

2016-10-19 08:12:46
Kategoria: Sport -> Pozostałe
Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki z Karkonoskiego Klubu Kajakowego właśnie zakończyli zmagania w serii zawodów Pucharu Świata we Freestyle`u Kajakowym. W położonym w Argentynie mieście San Juan o zwycięstwo walczyli zawodnicy z 14 państw.
fot. Czaplickifun.pl
data='kampanie/6_18_kino_kobiet.swf' width='700' height='110'>

 

Podobnie, jak podczas pierwszych zawodów w konkurencji K1 Mężczyzn triumfował Tomasz Czaplicki. Jeleniogórzanin nie dał szans rywalom uzyskując notę 1263 pkt w swoim najlepszym przejeździe finałowym. Drugie miejsce wywalczył reprezentant Japonii Shozaburo Otsuki z notą 776 pkt. Trzeci był podobnie, jak w poprzednich zawodach Oriol Colome-Puig z Hiszpanii, który uzyskał 596 pkt.

Zwycięstwa Tomasza Czaplickiego w obu edycjach Pucharu Świata, to wielki sukces. Trenujący na co dzień na rzece Bóbr Tomek zapisał się tym samym w historii kajakarstwa, jako pierwszy Polak sięgający po to trofeum.

„Jestem niezwykle szczęśliwy. Udało mi się spełnić jedno z moich marzeń. Wygrałem Puchar Świata i stojąc na podium usłyszałem Mazurka Dąbrowskiego. To było właśnie to, na co tyle pracowałem i w co wierzyłem przez te wszystkie lata treningów i wyrzeczeń. Trudno jest mi opisać, jaką radość poczułem wchodząc na pierwszy stopień podium Pucharu Świata dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Mam nadzieję, że moje osiągnięcie pozwoli rozwinąć skrzydła freestyle’u kajakowego w Polsce. Oczywiście to nie koniec mojej przygody ze sportem. Kajakarstwo to moja życiowa pasja i zamierzam się nią cieszyć dopóki tylko starczy mi sił. Bardzo polubiłem San Juan i być może właśnie tutaj rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w 2017 roku. Mam jeszcze 2 cele do osiągnięcia a są nimi zdobycie tytułu Mistrza Świata i Mistrza Europy. O ten pierwszy tytuł otarłem się w Nantahali (USA) w 2013 roku gdzie ostatecznie wywalczyłem brąz. Do tytułu mistrza kontynentu zabrakło mi naprawdę niewiele w maju tego roku w Plattlingu (Niemcy) gdzie byłem drugi. Po powrocie do Polski i chwili odpoczynku zamierzam się poświęcić pracy na rzecz dobrego przygotowania się do zbliżających się Mistrzostw Świata i Europy.”

Dwa złota indywidualnie i triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kategorii K1 Mężczyzn to nie koniec osiągnięć Tomka w tegorocznej edycji tej imprezy. Tomek dwukrotnie zajął drugie miejsce w konkurencji K1 Squirt boating mężczyzn.

Zofia Tuła podobnie, jak w pierwszej edycji Pucharu wywalczyła srebro w konkurencji K1 Kobiet ustępując pola jedynie Hitomi Takaku (Japonia) obecnej Wice-Mistrzyni Świata we Freestyle’u Kajakowym. Trzecie miejsce wywalczyła Courtney Kerin (Nowa Zelandia). Finałowy wynik Zosi to 486 pkt. Japonka uzyskała notę 640 pkt, a Nowozelandka 366. Rywalizacja w finale Pań zapowiadała się niezwykle interesująco ze względu na to, że Zosia w eliminacjach uzyskała najlepszy wynik za pojedynczy przejazd uzyskując 740 pkt i pod tym względem wyprzedzając Wice-Mistrzynię Świata.

Poza niezwykle piękną i widowiskową oprawą finałów, które rozegrano w nocy z wykorzystaniem oświetlenia i przy ogromnym dopingu publiczności natura zafundowała zawodnikom nie lada niespodziankę. Na kilka chwil przed finałami rozpętała się burza piaskowa i silny wiatr nieco utrudnił zmagania najlepszych zawodniczek i zawodników.

„Wiatr momentami był tak silny, że czułem, że chce mnie zdmuchnąć z fali, na której rozgrywano zawody. W finale chciałem poprawić swój rekord życiowy, jaki ustanowiłem w eliminacjach (1476 pkt) doping publiczności, światła, głośna muzyka, piękno miejsca, w którym przyszło nam startować, to wszystko pozwala poczuć się naprawdę dobrze podczas startu i daje możliwość łamania rekordów życiowych. Niestety wiatr trochę mi w tym przeszkodził, ale nota 1263 pkt okazała się być i tak wystarczająca do odniesienia zdecydowanego zwycięstwa, z czego bardzo się cieszę.” - powiedział Tomek Czaplicki

Najbliższe plany Zosi i Tomka to start w prestiżowych zawodach Hurley Classic, które rozegrane zostaną między 19 a 20 listopada na Fali Hurley Weir w Wielkiej Brytanii. Tym startem para naszych najlepszych kajakarzy freestyleowych zakończy sezon 2016.

Trzymamy kciuki za udane przygotowania do Mistrzostw Świata w 2017 roku. 

Galeria Zdjęć ( 6 )
^^ zamknij galerię

Autor: UM JG | Data publikacji: 2016-10-19 08:12:46
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
133 | 793

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 2 + 7 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida.
REKLAMA:
Do góry