REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Spacer "Szlakiem Nadbobrzańskich Wież"

2016-06-14 08:27:18
Kategoria: Kultura -> Aktualności
Magiczny spacer szlakiem wież i tajemnic.

Przełom Bobru pomiędzy Jelenią Górą a Siedlęcinem stanowi doskonałą alternatywę dla górskich wycieczek. Malownicza okolica, ciekawe formacje skalne i tajemnicze meandry rzeki Bóbr to tylko niektóre z licznych walorów tej trasy spacerowej. Wyjątkowe nagromadzenie zabytkowych, ciekawych historycznie i architektonicznie wież na szlaku dało pretekst do stworzenia wydarzenia niebanalnego ? spaceru ?Szlakiem nadbobrzańskich wież? - którego inicjatorem jest laureat ubiegłorocznego konkursu ?Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2015? - wieża w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry.
Już w sobotę 18 czerwca będzie można wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie ?Wieża Książęca w Siedlęcinie? we współpracy z Gildią Przewodników Sudeckich. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z historią i tajemnicami zapomnianych zakątków Borowego Jaru, przez który wiedzie trasa wyjątkowego, a niedocenianego dolnośląskiego szlaku kulturowego, jakim jest Szlak Zamków Piastowskich. Wędrówkę zakończy wernisaż wystawy autorstwa Dagmary Matusiak, który zostanie dodatkowo uświetniony spektaklem Parateatru Korkontoi pod tytułem ?Miejsca (nie)umarłe?.
O poczęstunek zadbają ?Górskie Smaki ? targ rolny w Siedlęcinie?, promujący zdrowe i lokalne produkty. Wydarzenie jest dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra. Ten animowany spacer jest pierwszą odsłoną nowej inicjatywy realizowanej przez Stowarzyszenie ?Wieża Książęca w Siedlęcinie? pod nazwą Ścieżki Dziedzictwa / Heritage Trails.

fot.


Magiczny spacer szlakiem wież i tajemnic.

Przełom Bobru pomiędzy Jelenią Górą a Siedlęcinem stanowi doskonałą alternatywę dla górskich wycieczek. Malownicza okolica, ciekawe formacje skalne i tajemnicze meandry rzeki Bóbr to tylko niektóre z licznych walorów tej trasy spacerowej. Wyjątkowe nagromadzenie zabytkowych, ciekawych historycznie i architektonicznie wież na szlaku dało pretekst do stworzenia wydarzenia niebanalnego – spaceru „Szlakiem nadbobrzańskich wież” - którego inicjatorem jest laureat ubiegłorocznego konkursu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2015” - wieża w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry.
Już w sobotę 18 czerwca będzie można wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” we współpracy z Gildią Przewodników Sudeckich. Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z historią i tajemnicami zapomnianych zakątków Borowego Jaru, przez który wiedzie trasa wyjątkowego, a niedocenianego dolnośląskiego szlaku kulturowego, jakim jest Szlak Zamków Piastowskich. Wędrówkę zakończy wernisaż wystawy autorstwa Dagmary Matusiak, który zostanie dodatkowo uświetniony spektaklem Parateatru Korkontoi pod tytułem „Miejsca (nie)umarłe”.
O poczęstunek zadbają „Górskie Smaki – targ rolny w Siedlęcinie”, promujący zdrowe i lokalne produkty. Wydarzenie jest dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra. Ten animowany spacer jest pierwszą odsłoną nowej inicjatywy realizowanej przez Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” pod nazwą Ścieżki Dziedzictwa / Heritage Trails.

Program wydarzenia
sobota, 18 czerwca:
17.40 – zbiórka przy Fontannie Neptuna na jeleniogórskim rynku (Plac Ratuszowy)
18.00 – animowany przemarsz „szlakiem nadbobrzańskich wież” z Gildią Przewodników Sudeckich do Siedlęcina (przy okazji przedstawione będą najnowsze odkrycia dotyczące jeleniogórskich fortyfikacji – w tym wież dawnych bram miejskich, oraz zamku, w miejscu którego wznosi się dziś wieża widokowa „Grzybek”)
19.40 – poczęstunek przygotowany przez „Górskie Smaki - targ rolny w Siedlęcinie”
20.00 – otwarcie wystawy Dagmary Matusiak pt. „Miejsca (nie)umarłe” a następnie spektakl Parateatru Korkontoi

Powrót do Jeleniej Góry możliwy będzie wieczornymi kursami komunikacji miejskiej z przystanku przy wieży w Siedlęcinie.


Autor: Organizator | Data publikacji: 2016-06-14 08:27:18
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
263 | 2168

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 5 + 6 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry