REKLAMA:
Szklarska Poręba - Zaprasza!!!
Piechowice - Magiczny Œwiat Kryształu
Hotel Fenix Strauss w Jeleniej Górze

Staż zawodowy młodych muzyków w Lipsku

2015-06-24 11:28:54
To już niemal tradycja, że gdy kończy się rok szkolny , grupa uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze wyjeżdża na staż zawodowy do Lipska. W tym roku zadania związane ze stażem skupiają się wokół tematu: „Od muzyki absolutnej do programowej na bazie twórczości J. S. Bacha i J. Garści”.
fot. T. Kujawa, J. Cz.-M.

Staż będzie  realizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów  i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego”  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój – w skrócie POWER , współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zakres szkolenia wybiega poza program szkoły muzycznej . Młodzież pracować będzie nad utworami mono i polifonicznymi reprezentującymi gatunki muzyki programowej i absolutnej. Będzie uczyć się kwalifikowania utworów ze względu na treści pozamuzyczne i treści ilustrowane zjawiskami świata zewnętrznego.   Zdobędzie doświadczenia  związane z koncertowaniem, rozwijaniem kreatywności, otwartości na nowe wyzwania,  poszukiwaniem  odpowiednich środków wyrazu. Wzmocni własną osobowość przez  rozwijanie postawy odpowiedzialności za siebie i grupę, uczyć się będzie jak  radzić sobie z tremą i budowaniem własnego wizerunku scenicznego.

Wszystko zrealizujemy z pomocą naszego partnera – Dom Europejski (Europa Haus) w Lipsku, który przygotował dla uczestników wiele atrakcji.  Program stażu jest napięty. Oprócz szkolenia muzycznego czekają na nas koncerty  do wykonania i wysłuchania. Wszak w bieżącym roku Lipsk świętuje swoje 1000 lecie istnienia

O wszystkim opowiemy po powrocie.

 

Galeria Zdjęć ( 6 )
^^ zamknij galerię

Autor: Jolanta Czarnecka-Małek | Data publikacji: 2015-06-24 11:28:54
OCEŃ ARTYKUŁ
0
0
141 | 687

OPINIE i KOMENTARZE
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Nick:
Dodając komentarz,
akceptujesz REGULAMIN
   
Wpisz wynik działania ( 7 + 9 ):

Regulamin komentowania i wyrażania opinii na portalu 24jgora.pl

Każdy użytkownik ma możliwość dodawania komentarzy i wyrażania opinii na temat treści prezentowanych artykułów.
Zastrzegamy jednak, że nie będziemy publikować opinii które:
- są wulgarne, obraŸliwe oraz naruszają zasady współżycia społecznego,
- są skrajnie rasistowskie,
- nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu,
- obrażają osoby uczestniczące w dyskusji,
- zawierają reklamy produktów lub usług,

Jednoczeœnie zaznaczamy, że portal 24jgora.pl nie ponosi odpowiedzialnoœci za treść i opinie wyrażane przez osoby komentujące. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Informujemy również, że dodając komentarz zapisujemy datę, godzinę oraz adres IP komputera lub urządzenia, z którego komentarz jest wystawiany.

Dziękujemy za stosowanie się do powyższych zasad.


Redakcja portalu 24jgora.pl

REKLAMA:
Do góry