Dwa dni (tj. 27 i 28 września) trwały eliminacje w 49. Międzynarodowym Turnieju Tańca Karkonosze Open 2014, który odbył się w hali sportowej przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.
W jednej z największych imprez tanecznych naszego miasta, wzięło udział 700 par z 14 krajów i 120 klubów. Uczestnicy musieli zaprezentować różne style taneczne, a nagrodami były dyplomy, medale, puchary i nagrody pieniężne w wysokości od 300 do 800 euro, przydzielane w zależności od zdobytego miejsca. W pracach komisji sędziowskiej uczestniczyli sędziowie z Austrii, Finlandii, Czech, Niemiec, Ukrainy, Słowenii, Włoch, Słowacji, Litwy oraz Polski.
Za bilet w wysokości 30 złotych widownia mogła zobaczyć różne style taneczne – Rumba, Samba, Tango, Walc wiedeński, Fokstrot, Quickstep.
Emocje panowały nie tylko na parkiecie, ale samym zapleczu gdzie pary rozgrzewały mięśnie i ćwiczyły choreografie. Uwagę trzeba zwrócić na niesamowity wygląd tancerzy – fryzury, stroje i wszelkie ozdobniki mające przyciągać uwagę publiczności oraz sędziów, spełniły doskonale swoje zadanie. Ruchy taneczne, muzyka czy nawet mimika twarzy tworzyły niepowtarzalny klimat.
Imprezę dofinansowało Miasto Jelenia Góra. Patronem honorowym była Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tańce były SUPER
Tańce były SUPER