Remis Kwisy na wage punktu w meczu z WKS-em Żarki Średnie.

Kategoria: Sport -> Piłka nożna
Wydarzenie odbywa się w dniu: 08-10-2017
Kręgielnia Szklarska Poręba

TKKF Kwisa Świeradów 2 - 2 WKS Żarki Średnie (2:1)
Bramki dla Kwisy zdobyli Michał Rojek 38' Adam Ozga 76' Dla WKS-u Dawid Miłoszewicz 14' Tomasz Bogdaniec 19'

...

Tydzień temu po dość nieoczekiwanym remisie, i dobrej grze Kwisy w meczu z Włókniarzem Leśna liczyliśmy że w pojedynku ze słabszym zdało, by się powiedzieć przeciwnikiem, zdobędziemy trzy punkty grając na własny boisku, ale nic mylnego bowiem to goście, byli w lepszej sytuacji wyjściowej,w tabeli są zdecydowanie wyżej od naszego zespołu, WKS odnotował jak do tej pory dwa zwycięstwa, cztery remisy i jedną porażkę. To już połowa rundy i to my musimy, poprawić swój bilans by wyjść z dołka. Aura nie rozpieszczała jednych, jak i drugich mecz przebiegał, w strugach ulewnego deszczu, mimo deszczowej aury oba zespoły prowadziły, wyrównana walkę, z minuty na minutę WKS jednak zdobywał przewagę, pierwsze 20 minut należało do gości. WKS zdobywa prowadzenie, już w 14 minucie spotkania dla gości trafił Miłoszewicz a pięć minut później na 2:0 podwyższa Tomasz Bogdaniec.Dwie bramki w przeciągu 20 minut to bardzo mocny cios dla naszego zespołu, I tutaj niema, kalkulacji, trzeba się otworzyć i zaatakować i tak też się dzieje, akcja za akcje, oba zespoły walczą o utrzymanie się przy piłce, stwarzają kolejno sobie sytuacje bramkowe, Kwisa zdobywa bramkę kontaktową w 38 minucie, strzelcem bramki został Michał Rojek do przerwy stan meczu, nie uległ zmianie. Po przerwie obraz gry się nie zmienia, dużo walki po obu stronach, Kwisa stwarza sobie kilka dogodnych sytuacji, które nie zostają wykorzystane, przez Ostrejkę i Rojka a szkoda bo gdyby wpadło, to co mogło wpaść wynik byłby zupełnie, inny. Na nasze nie szczęście bramkarz , gości Patryk Lorenc spisywał się w bramce bardzo dobrze, jego skuteczne interwencje, nie pozwoliły nam na zdobycie bramki. Nasz golkiper tez miał sporo pracy w drugiej połowie, i jemu także należą się słowa uznania za udane interwencje Michał kilka razy zatrzymał, atakujących nasza bramkę napastników gości. Do 78 minuty czekaliśmy, na bramkę wyrównującą stan meczu, po sporym zamieszaniu w polu karnym gości po bramce samobójczej Bogdańca Kwisa remisuje 2:2 Bramkę przypisujemy jednak Ozjemu który był najbliżej bramki WKS-u. Tuz przed końcem spotkania Kwisa gra z przewagą jednego zawodnika, nie wykorzystujemy tej przewagi i ostatecznie wynikiem 2:2 kończymy rywalizacje z Żarkami zespołem który nie przestraszył się Kwisy, zagrał odważnie, i udowodnił że potrafi gracćjak równy z równym. Szkoda nie wykorzystanych sytuacji, nasz zespół zagrał naprawdę ambitnie i całkiem nieźle, ale było to jednak za mało na dobrze spisujących się rywali. Dziękujemy zespołowi za walkę, w tak ciężkich warunkach cieszymy się z punktu zdobytego bo każdy punkt jest ważny, to trzeba podkreślić. Mimo tak ciężkiej sytuacji w jakiej znajduje się nasz zespół wierzymy, ze w kolejnym spotkaniu będzie już tylko lepiej.