23 obywateli Syrii, 5 z Afganistanu i 3 z Jemenu podróżowało samochodem dostawczym marki Fiat Ducato na krakowskich numerach rejestracyjnych. Przy wjeździe do Szklarskiej Poręby (od strony Jeleniej Góry) pojazd nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Patrol policji ruszył w pościg za kierowcą, który zdecydował się na ucieczkę ulicami miasta. Na wysokości ul. Hutniczej kierowca porzucił pojazd i uciekł pieszo do lasu. W ślad za nim do ucieczki szykowali się "pasażerowie na gapę", kilkoro opuściło pojazd, lecz zostali szybko zatrzymani przez policjantów i straż miejską.
W tym momencie policja prowadzi poszukiwania uciekiniera oraz ewentuanie pozostałych podróżnych. Całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego jak i pieszego są ulice: Zdrojowa , Hutnicza i Szklana w Szklarskiej Porębie.
Pojazd z Syryjczykami, Afgańczykami i Jemeńczykami (w sumie 31 osób) na pokładzie został zabezpieczony przez policję. Jak się okazało w środku nie było siedzeń, a pasażerowie jechali na stojąco. W tym także dwie kobiety i siedmioro dzieci (najmłodsze ma 3 lata). Wszyscy byli mocno spragnieni i głodni. Straż Graniczna zapewniła wszystkim posiłki i wodę. Dwoje dzieci wraz matką trafiło do szpitala w Jeleniej Górze. W tej chwili na miejscu prowadzone są czynności przez policję i straż graniczną. Imigranci zostali przewiezieni do placówki SG w Jeleniej Górze, gdzie sprowadzony zostanie tłumacz oraz...łózka polowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wzorem Australi, od razu deportowac
Janes, nie od razu bandytów! Tego od razu nie można powiedzieć.Powiedzieć natomiast z całą pewnością można że to zasługa takich państw jak USA,Francja i inni którzy wyganiają ich z własnych ziem wywołując celowo konflikty aby przejmować ich bogactwa naturalne.
nie mozna was smarkacze czytac bo sie robi niedobrze od waszych pomyslow znam wasze NIKI i myslalam wrecz bylam pewna ze jestescie normalni, no coz zycie to nie bajka
Do gazu! Rozstrzelać natychmiast! Utopić! Deportować to całe rasistowskie polskie ścierwo jakim jest większość komentujących ten artykuł! Wstyd być tej samej narodowości co wy dlatego najlepiej żeby w trakcie tego rozstrzeliwania i gazowania zabrać wam obywatelstwo żeby wszyscy normalni, tolerancyjni ludzie mogli żyć w spokoju zdala od takiego dna jak wy!
Polska rodzina wielodzietna dostaje 300-400 zł zasiłku a te dostają 4000 zł (1000 euro). DEPORTOWAĆ.
WYPIER*ALAĆ Z BRUDEM!!
Brawo M !Niezalerznie od tego czy oni to przeczytają sadze ze powinno byc wiecej takich wpisów jak nasze....To nie świat a ludzie sa źli....Przeraża mnie to!!!Wolnosc słowa ma każdy i to jest ok ale całe szczęście nie każdy podziela wasze poglądy :) Polecam wiecej literatury i zainteresowania światem bo to chyba niedobór was tak oślepia :)
Każdy ma prawo do życia i wielkie zło dzieje się tym ludziom...natomiast inna sprawą jest to że multikulturalizm nie sprawdza sie w europie...więc jeśli nie chcemy rozlewu krwi u nas to należy tych ludzi odesłać jak najdalej od Polski !!!!
niestety Ci co juz napisali komentarz nie spojrza na kolejne. nie musicie byc religijni by miec sumienie. to takie uczucie w zołądku ciężkości i ukłucia w okolicach serca za każdym razem kiedy czynicie innym a zarazem samym sobie źle. mozesz karmic albo dobra strone siebie albo tą złą. jesli dajesz posilek temu zlemu to z pewnym czasem on ukrywa przed Tobą sumienie i dobro w Tobie. nie wiem co się wtedy dzieje ale wiem ze przyciagamy swoje podobienstwa:( dobro jest o wiele piekniejszym stanem umyslu, zycia,wierzcie mi. czyncie dobrze, a Wam beda służyć na Waszą rękę.
Wstyd mi za te wszystkie rasistowskie komentarze.
Wasze komentarze pokazują polską niewiedzę,zacofanie,prymitywnosc i nienawiść !Katolicy ...Biblii wam babcia nie czytała ?! A do kościoła pedzicie co niedziele!:) To was wszystkich trzeba tam wysłać byście wojny,głodu,gwałtu i przemocy doznali i na własne umierającej dzieci patrzyli!Nie pytam nawet czy wy wstydu nie macie bo nie macie nawet serca!!!"Czyń dobro aby tez ono tobie dane było" I do tego nie trzeba byc katolikiem wystarczy byc człowiekiem :)
Taki naród dumny polski co nie ? Katolicy takie ze serce boli ! Katolik wierny się uczył podawać rękę do każdego człowieka bo człowiek to człowiek ! A to ze w mediach pokazują tylko to co macie widzieć to nie oznacza ze to prawda ! W piekle wy się będziecie palić, co oceniacie ludzi! Prawa do tego nikt nie ma! Tak poza tym chciałabym zobaczyć czy wy byście nie uciekali z kraju takiego gdzie jedna wojna jest po drugiej! Takim ludzią trzeba pomagać a ludzie tacy jak wy które piszą ze zastrzelac to właśnie wy powinniście być maltretowani ! Nie jest ważne czy człowiek jest żółty czy czarny lub biały ! Nie jest ważne czy Żyd czy muzułman czy chrzyscianin ! I tak wierzymy w jednego Boga ! I wszyscy my jesteśmy ludźmi ! Jak czytam te wasze komentarzy to słabo mi się robi i wstyd mi jest zw jestem Polką !!!
" Napisana przez: mirek 2015-08-11 13:42:04 Szkoda,że artykuł nie wyjasnia w ktora "strone" podrozowali. Do PL czy do DE ? " Oczywiście że do DE, niby skąd w Szklarskiej Porębie bus z rejestracją krakowską
Poszukiwania jakieś były? haha
DEPORTOWAĆ!
Nie deportować, tylko gazować.
przez tego zacofanego kierowce beda teraz psy weszyc na grogach,tak jak by bylo za malo.
Przykro to czytać. Może ktoś mi powie, gdyby u nas była wojna. Groziłaby nam śmierć, głód, brak jedzenia. Co byśmy zrobili oczywiście dali byśmy nogę do innego kraju. I teraz wyobraźccie sobie co o nas by mówili.Tak nie można.
Ogólnie to wydaje mi się, że te wszystkie negatywne komentarze to sprawka jednejbosoby ;)
Skoro rzecz działa się w Szklarskiej to po co zamieszanie było na Jakuszycach i jej okolicy chyba że kierowca i ludzie którzy uciekli mieli torpedy w d...i zdołali spieprzyć z powrotem do Czech zkąd zapewnie uciekli.
Słynna polska gościnność tryska z waszych komentarzy.
Bylo ich puscic. Pewnie jechali do Anglii. Wszystkim nielegalnym imigrantom swiata zycze szczesliwej i udanej podrozy do tego nazistowskiego kraju, niech ich naucza tolerancji.
Siudak pastuch ukrywa szyryjczykow kozojebcow
Największa zaraza na ziemi to Polacy .Niemca to by w dupę całowali chociaż ich dziadków puścił przez komin a biedaka by zlinczowali .Ten naród nie ma prawa istnieć .
Kultura wysokiej klasy po prostu wstyd czytać.Niektóre wpisy są przerażające nie chcę się wypowiadać.Ale wstyd mi za te hitlerowskie i my oczekujemy szacunku?????
Odeslac do domu,obciazyc kosztami deportacji.Oczywiscie z kanapkami z szynka.
DEBILE ZWAS
Wieźli ich do niemiec. Mogli ich puścić, a teraz mamy ich na utrzymaniu, ta policja nigdy się nie nauczy.
Ubiczować, rany pokropić świńską krwią i deportować a na drogę dać kanapki z boczkiem. Niech opowiedzą jacy otwarci jesteśmy.
Polacy mają dosyć własnych problemów. Tylko polactwo, które ma zerową wiedzę o mizułach twierdzi, że to ludzie.
zgodnie z prawem szariatu mężczyzn wychłostać, a potem wszystkich odesłać do Syrii
Utopić w świnskiej krwi tych jebanych śmieci
ochrzcić ,albo ukrzyżować ,niech wybierają
@lech w takim razie weź ich pod swoją opieke. Pozdrawiam.
Wredne zwas Polaczki ,samiscie dopiero wyszli zgowna i zaras sie zgrywacie .Jestescie wrednym zacofanym z drewniamej chalupy marodem
O ile w Polsce chcieli zostać to lepiej do psychiatryka na leczenie.
DEPORTOWAĆ !!!!!!!!!!!!
Natychmiast przenieść ich poza granice UE. Przebywają tu NIELEGALNIE.
Po cholerę ich zatrzymywali?! Jeszcze trzeba będzie im dać utrzymanie, a potem udawać że ich spier**lona wiara jest częścią naszego kraju.Tfu!
Deportować!
jestescie wrednym marodem .oni uciekaja bo sie boja a wy przyjezdzacie do niemiec zbieracie Kindergeld do platy do szkolne ,chociaz dzieci macie wpolsce
Deportowac to gowno!!
Powinni ich rozstrzelać na miejscu
Zamiast nagłaśniać to powinniście ich rozstrzelać po cichu i byłby spokój. Tylko kierowce złapcie i też zakopcie.
Czyli co Ewka , wiesz że zachowują się jak zwierzęta , brutalnie gwałcą , ale Ciebie póki co to nie spotkało, zatem jest OK. Niech sobie gwałcą byle nie mnie ,
Sciepa na mieszkanie i zasilki. Polakow prosimy wplacac na numer konta xxx. Kto nie wplaci to urzednicy sila zabiora kase.
jestem przerażona i zawstydzona tym jak ludzie "POLACY" wypowiadają sie na temat obcokrajowców. Język jakim piszecie udowadnia jakim krajem jest Polska. Jestem w głębokim szoku. To jest bardzo przykre ...
Do wora z nimi!!!
Ludzie ale wy macie szambo w głowie . . . Człowiek jak każdy inny , wasi znajomi i rodzina też wyjeżdża za granicę i co mają być traktowani tak samo ? czyli jak gówno że powinno się ich zabić , spalić itp ? Bezmózgi. . .
potencjalni zamachowcy...Alach Akbar !!!
a co ku... będziesz harował na tych niedoj... ? i jeszcze Ci łeb upierd... ?
Sami debile dają tu wpisy-nic dziwnego do wariatkowa w Bolcu jest blisko:)
Nie zacofani tylko jak sie osiedla te kuta** to trzeba im dac socjal i moeszkanie a i jeszcze beda marudzic. Nie jedna rodzina polska ma gorzej niz uchodzcy. A to mi sie nie podoba wiec popieram wiekszoc komentzrzy ktore przepelnione sa nienawiscia
Wyp... z kraju to ścierwo,chyba że katolicy.Między kibiców ich wepchać to zrobią z nimi co trzeba ! Chcecie drugiej Szwecji,zamachów,nożowników kozoyebców i samobójców !?
Zamknąć ich w ośrodku dla uchodźców i permanentnie inwigilować i przesłuchiwać aż się przyznają do swojego wypaczenia umysłowego a później wysłać za karę do Sosnowca!
0 torerancji dla arabów ,jak będziemy ich traktować jak ludzi to skończymy jak niemcy i anglicy
0 torerancji dla arabów ,jak będziemy ich traktować jak ludzi to skończymy jak niemcy i anglicy
Natychmiastowa deportadeportacji!!!
Jestesci banda rasistowskich wiesniakow. wstyd miec ten sam symbol przynaleznosci narodowosciowej w dowodzie.
bedzie jakaś zaraza w szklarskiej odkazić obszar , istoty zagazowac spalić zakopac powyzej 1 metra .
jak czytam wszystkie komentarze, to az wstyd przyznac sie ze mam polskie obywatelstwo !!!!!Nie ma co sie rozpisywac ,bo jestesmy zacofanym krajem :(
Eee tam, oni byli tylko przejazdem do Reichu! Po co było ich łapać?
Wszystkich do lasu i po kuli w łeb !!! Dla przykładu aby reszta nawet nie próbowała ...
Kochani, nie dajmy się sprowokować. Nie dajmy się nazwyać rasistami. Jesteśmi cywilizowani, reprezentujemy stary kontynent. Musimy stosować humanitarne środki. Jeżeli to byliby chrześcijanie to przywitać ich chlebem i solą, przyjąć w dom i pokazać im naszą bogatą piękną kulturę. Katolik katolika z domu nie wyrzuci, ale jeżeli przyszło tu bydło po socjal, mieszkania, nasze pieniądze to właśnie idę do garażu po T-34.
bzdury nie wszyscy zostali zatrzymani dwie lub trzy kobiety z dziećmi oddaliły się od stojącego busa, byłem na miejscu dwie minuty po zatrzymaniu busa
ZATAPIAĆ!
Niewierni na ziemi świętej!! Do więzienia!
Lech idioto toż że ktoś nie chce bandytów ,nierobów w swoim domu to nie rasizm a rozum.
Deportować ich! Albo dać im po 1000
Kierowcy dojebać karę żeby 5-te pokolenie jeszcze spłacało. A resztę odesłać w kontenerze do miesjca pochodzenia!
deportować!!!
Szkoda,że artykuł nie wyjasnia w ktora "strone" podrozowali. Do PL czy do DE ?
czemu ich spalic? kierowcy dac taka kare zeby sie posral z radosci i nastepny raz nie wpadl na taki pomysl. a pasazerow deportowac.
deportowac ten szit
deportować NATYCHMIAST!
Polacy rasiści, zjebana rasa.
WYKOP.PL KURWA!!!!
NATYCHMIAST DEPORTOWAĆ
Rozstrzelac ich!!
Jeśli ktoś szuka dobrej budowy busa to polecam https://mobiltech.com.pl/
https://mobiltech.com.pl/
Wzorem Australi, od razu deportowac
Janes, nie od razu bandytów! Tego od razu nie można powiedzieć.Powiedzieć natomiast z całą pewnością można że to zasługa takich państw jak USA,Francja i inni którzy wyganiają ich z własnych ziem wywołując celowo konflikty aby przejmować ich bogactwa naturalne.
nie mozna was smarkacze czytac bo sie robi niedobrze od waszych pomyslow znam wasze NIKI i myslalam wrecz bylam pewna ze jestescie normalni, no coz zycie to nie bajka